Saadet Partili Gençlerden Ankapark Açıklaması: Hesabını Kim Verecek?

Saadet Partisi Gençlik Kolları Ankara İl Başkanlığı, Ankapark'ı kapanışının 1. yıl dönümünde basın açıklaması yaptı.

Saadet Partili Gençlerden Ankapark Açıklaması: Hesabını Kim Verecek?

Saadet Partisi Gençlik Kolları Ankara İl Başkanlığı, Ankapark'ı kapanışının 1. yıl dönümünde basın açıklaması yaptı. 

Saadet Partili gençler adına açıklamayı Saadet Partisi Gençlik Kolları Ankara İl Başkanı Mehmet Emre Kutluca okudu. 

İşte o açıklama:

Kıymetli basın mensupları ve değerli arkadaşlar, 

Ankara’mız maalesef, türlü israf yapılarına haiz bir durumdadır. Bu yapıların sayısı ve sebep oldukları israf ise her gün artmaktadır. İşte bugün burada "israf bir ülke olsa başkenti burası olurdu" dediğimiz bir projeyi konuşmak üzere toplandık. Milyon dolarların harcandığı kara lekeyi, Ankapark'ı, kapanışının birinci yıldönümünde konuşacağız.

Millî Görüş davamızın temel taşları, hak, hukuk ve adalet kavramları üzerine kurulmuştur. Yetimin hakkını korumak, halka hizmet etmek, “gardiyan değil, garson devlet” anlayışıyla, mazluma, muhtaca yardım etmek, davamızın temel esaslarındandır. Bu minvalde, yarım asırdan uzun süredir, halka hizmet, hakka hizmettir dedik ve yetimin, mazlumun hakkını savunduk. İmkânımız olduğu zamanlarda elimizle müdahale ettik, bazen ise dile getirerek tepkimizi ortaya koyduk. İşte bugün de yetimin hakkının gasp edilmesine, toplumun hizmetten mahrum kalmasına, zenginin daha da zenginleşmesine vesile olan Ankapark’ı konuşuyoruz. 

Sayın hazirun, dikkat buyurun,
Şu an girişinde bulunduğumuz yapı için 750 milyon dolar harcanmıştır. Tekrar ediyorum, 750 milyon dolar! Bu miktar, tahayyül dahi edemeyeceğimiz kadar yüksek bir miktardır. Bu bütçe ile neler yapılabilirdi, birkaç örnek vermek istiyorum:

Bu bütçeyle, KYK borcunu ödeyemediği için icra takibi başlatılan Türkiye genelindeki bütün gençlerin borçları kapatılabilirdi. Veya, Ankara’lı bütün üniversite mezunu gençlerin KYK borçları kapatılabilir, mevcut öğrencilere de burs olarak dağıtılmaya devam edilebilirdi.
Bu bütçeyle, soğuktan donarak ölen evsiz vatandaşlarımıza ve kirasını ödeyemediği için kapının önüne konulan kiracı vatandaşlarımıza tahsis edilmek üzere 40.000 konut yapılabilirdi.
Bu bütçeyle, Milli Uzay Programı kapsamında, bugün 15 astronotumuz, Uluslararası Uzay İstasyonu’na Uzay Çalışmaları yapmak üzere gönderilebilirdi. 
Bu bütçeyle, ekonomik sıkıntı yaşayan, pandemi vesilesiyle sıkıntıları katlanan Ankaralı vatandaşlarımıza destek paketleri dağıtılabilirdi.
Bu bütçeyle, resmi kaynaklara göre %25, ama gerçekte %40 olan genç işsizliğe çare olarak, 50 bin kişiye istihdam sağlanacak üretim tesisleri Ankara’mıza kurulabilirdi.
Bu bütçeyle, değil doğalgaza sahip olmayan ilçe, Ankara’da doğalgaza kavuşmayan mahalle dahi kalmazdı.
Bu bütçeyle, bugünlerde kuraklık tehlikesinde olan Ankara’mıza 1 milyar adet ağaç dikilebilirdi.
Bu bütçeyle, havalimanına metro veya hafif raylı sistem ile ulaşım sağlanabilirdi.

Elbette ki, bu örnekleri arttırmak mümkündür. Çıkartılacak sonuç şudur ki, bu bütçeyle, bu milletin yüzü biraz da olsa güldürülebilirdi.

Maalesef ki rantiyeci ve kapitalist çalışan beyinler, yine milletimizi mağdur etmeyi ve onların gözlerini boyamayı tercih etti.

Biz Saadet Partisi olarak faturasını ödeyemeyip, evladını doyuramayıp, okul kıyafeti alamayıp intihar eden veya intiharın eşiğine gelen vatandaşlarımızla beraberiz ve daima onlardan yana olup onların haklarını savunacağız. 

Biz Saadet Partisi olarak israfa, ranta ve yolsuzluğa, Ankapark ve nicelerine karşı durarak, milletimizin yüzünün gülmesine vesile olacağız.

Kıymetli hazirun,
Her ne kadar üzücü de olsa, bu para harcandı ve maalesef ki ne zamanı ne de harcanan parayı geri alamıyoruz. Bu harcamayı en azından biraz kurtarabilmek adına, mevcut yetkililere bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.
İlk olarak, bu işletmenin maliyetini düşürmek adına, ilgi görmemiş ve çalışabilir durumda olmayan oyuncakların kaldırılması, çalışabilir durumda olanların belli bir bölgeye toplanması ve büyük kapalı alanların sayısının biraz azaltılması sağlanabilir.

Böylece elde edilen alana, Başkent Halk marketler yapılabilir, yöresel ürünlerimizin satıldığı bir çarşı kurulabilir. Bir kısım alan da eskiden olduğu gibi, hemşerilerimizin nefes alacağı piknik alanına çevrilebilir.
Bunların yanı sıra Keçiören Belediyesi'nin önünden buraya kadar gelen Ankara çayına set çekilip, çayın sularının yükseltilmesi sağlanabilir. Böylece, sandallarla seyahat edilmeye imkân sağlanacak, Akköprü’nün altından geçen, tarihi ve nostaljik turlar düzenlenmesine imkân sağlanacaktır. 
Bu minvalde çalışmalar düzenlenerek, bu alan kültürel ve turistik olarak değerlendirilmiş olacaktır. Aynı zamanda buradan OSB-Törekent metrosu ile Çayyolu metrosu arasında bağlantı metrosunun geçirilmesiyle, bu bölgeye ulaşım da rahatlamış olacak ve burada canlılık sağlanacaktır.

Netice olarak,
Milletimizin cebinden çıkan para, yine milletimize dönmelidir. Ranta dayalı israf politikalardan bir an önce vazgeçilmelidir. 

Sözlerimize son verirken Mehmed Âkif'in kaleminden anlatılan Koca Karı ile Ömer şiirini yetki ve iktidar sahiplerine hatırlatmak isteriz: 

Kenâr-ı Dicle’de bir kurt aşırsa bir koyunu,
Gelir de adl-i İlâhî sorar Ömer’den onu!
Bir ihtiyar karı bî-kes kalır, Ömer mes’ul!
Yetîmi, girye-i hüsrân alır, Ömer mes’ul!
Bir âşiyân-ı sefâlet bakılmayıp göçse:
Ömer kalır yine altında, hiç değil kimse!

Aç karnına uyuyan çocuktan, Ankapark kadar akla gelmeyen evsizden, kepenk indiren esnaftan kimlerin mes’ul olduğunu unutmayınız! 

Yaşanabilir bir Türkiye için, Yeniden Büyük Türkiye için, adil bir dünya için, bütün insanlığın saadet ve selâmeti için mücadele eden ve burada bizlere destek olan hepinize katılımlarınızdan ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Ankara İl Başkanı Mehmet Emre Kutluca konuyla ilgili daha sonra Twitter'dan yaptığı açıklamada "Ankapark'ta harcanan 750 milyon $ paranın hesabını kim verecek? Bu para ile neler yapılabilirdi, gençler için hangi yatırımlar yapılabilirdi, açıklamanızı dinleyin veya sayfamıza bir göz atın" deedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204