TGB'den Boğaziçi Açıklaması: Türkiye’yi Kışkırtma Planına Meydan Okuyoruz

Türkiye Gençlik Birliği, Boğaziçi Üniversitesi üzerinden Türkiye’yi kışkırtma planına meydan okuyacağını duyurdu.

TGB'den Boğaziçi Açıklaması: Türkiye’yi Kışkırtma Planına Meydan Okuyoruz

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan son olayların rektörlük tartışmalarının dışına çıktığını, devlet ve polis düşmanlığının körüklendiği, LGBT bayraklarının Türk bayraklarına tercih edildiğini, eylemlerin yalan ve iftiralar üzerinden şekillendiğini ifade eden TGB, konuya ilişkin basın açıklaması düzenleyecek.

TGB, 5 Şubat Cuma günü saat 11.00’de Beyazıt Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştireceğini duyurdu.

Türkiye Gençlik Birliği tarafından yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

"Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşananlar ABD planları kapsamında Türkiye’yi karıştırma senaryolarına alet edilmektedir. HDP merkezli cephenin ve yayın organlarının bu projenin başında yer aldığı gözükmektedir.

Eylemlerde gözaltına alınan 159 kişinin 102'sinin Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olmaması kışkırtmanın somut göstergesidir. 

Türk milletinin değerlerine karşı konumlanarak, saygısızlığı meşrulaştırarak, milletten ve vatandan koparak, yalan ve iftiralara sarılarak hareket edenler Türk gençliğini temsil edemez. 

Demokratik Üniversite ancak terör örgütlerinin ideolojik, kültürel ve örgütsel olanaklarını yok ederek hayata geçer. Yaşananlar üniversite rektörünün atanma yöntemine karşı itirazın ötesine geçmiştir.

Türk gençliği Türk Bayrağı altında yürür. Emperyalizmin bayrağı haline gelen LGBT bayrağıyla öğrenci mücadelesi verilemez.

Bu kışkırtmaların önüne kolaylıkla geçilir. Üniversite rektörünü üniversite seçmelidir. TGB olarak provokasyonların önüne geçmek için 5 Şubat Cuma günü saat 11.00'de Beyazıt Meydanı'nda Türk gençliğinin tavrını göstereceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204