TGB’den Mavi Vatan Seferberliği

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) geçen hafta ilan ettiği Mavi Vatan Kampanyası içi Türkiye çapında gönüllüleri örgütlemeye başladı.

TGB’den Mavi Vatan Seferberliği

Mavi Vatan Gönüllüleri kampanya boyunca TGB’li gençlerle birlikte şehirlerinde Türk milletine Mavi Vatan’daki haklarımızı, buradaki zaferlerin getireceği refahı ve Kıbrıs meselesinin stratejik önemini anlatacak. Amiral Soner Polat ve Amiral Özden Örnek ruhuyla hareket edecek olan Mavi Vatan Gönüllülerinin esas amacı Mavi Vatan bilincini tüm Türkiye’ye taşımak olacak.

Duyurulduğu ilk andan itibaren yoğun ilgi gören kampanyaya 24 saat içinde Türkiye’nin birçok yerinden insan katıldı. 

Gönüllüler Mavi Vatan coşkusunu TGB’li gençlere gönderdikleri mesajlarla şöyle ifade etti:

“Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin hak ve menfaatlerini sonuna kadar savunacağız.”

“Amiral Soner Polat’ı Mavi Vatan’da yaşatacağız.”

“Hem anavatanımız hem mavi vatanımız için her zaman görevlere hazırız.”

YENİ CEPHE

Mavi Vatan Gönüllüleri seferberliği hakkında bilgi veren TGB Genel Sekreteri Okan Özkan şunları söyledi: “Türkiye karadaki mücadelelerden ABD’yi yenerek başarılarla çıktı. Artık yeni cephemiz Mavi Vatan. Kıbrıs’taki güç mücadelesi, Doğu Akdeniz’deki petrol arayışı ve Ege adalarındaki egemenlik yarışı Mavi Vatan’ın önemini gösteriyor. Türk gençliği olarak Mavi Vatan bilincini yaymak ve yeni zaferler yaratmak için tüm milletimizi Mavi Vatan Gönüllüsü olmaya davet ediyoruz.”

Mavi Vatan Gönüllüsü olmak için TGB il ve ilçe başkanlıklarının ziyaret edilebileceği, 0506 472 0231 numaralı telefona ulaşabileceği veya tgb.gen.tr ve talebe.org sitelerini ziyaret ederek form doldurulabileceği belirtildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204