15 Temmuz'da Hain Planı Bozan Komutan Hayatını Kaybetti

15 Temmuz darbe girişimini Kahramanmaraş'ta engelleyen dönemin 5.Zırhlı Tugay Komutan yardımcısı Albay Bayram Ölçücüoğlu yaşamını yitirdi.

15 Temmuz'da Hain Planı Bozan Komutan Hayatını Kaybetti

15 Temmuz darbe girişimini Kahramanmaraş'ta engelleyen dönemin 5.Zırhlı Tugay Komutan yardımcısı Albay Bayram Ölçücüoğlu yaşamını yitirdi.

FETÖ'nün emirlerine uymayarak, planlarını bozan dönemin 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcı vekili Albay Bayram Ölçücüoğlu yaşamını yitirdi.

Bayram Ölçücüoğlu darbe girişiminin ardından kısa bir süre önce Marmara Ereğlisi Garnizon Komutanı olarak atanmıştı. Evli ve bir çocuk babası olan Ölçücüoğlu 51 yaşında görevinin başında hayatını kaybetti.

Bayram Ölçücüoğlu darbe girişiminin ardından verdiği bir mülakatta o geceyi şu sözlerle anlatmıştı:

TSK ÜNİFORMASI GİYMİŞ TERÖRİST SÜRÜLERİ

“Ona Albay demek yakışıksız olur, o vatan haini beni aradı, sıkıyönetim ilan edildiğini, önce Valilik ve Emniyet binaları ile Belediye binalarını ablukaya almamı istedi. Ben ise emre uymayacağımı söylemem üzerine ‘seni yüce divanda yargılatırım’ diyerek beni tehdit etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri cani, katil değildir. Bunlar TSK üniforması giymiş bir avuç teröristtir. TSK, devletine, milletine silah sıkmaz. Bu vatan haini gece beni arayarak, Ülke genelinde sıkıyönetim ilan edildiğini, Kahramanmaraş Valiliğini, Emniyet Müdürlüğünü, Büyükşehir Belediyesini zırhlı araçlarla ablukaya almamı ve çevre yollar ile kentin ana arterlerine de zırhlı araçlar yerleştirmemi istedi. Ben de bu kanunsuz emre uymayacağımı belirttim. Bunun üzerine o vatan haini beni ‘emrimi yerine getirmezsen seni yüce divanda yargılatırım’ diyerek tehdit etti. Hemen Kahramanmaraş Valimiz Vahdettin Özkan’ı arayarak, Tugay’da hiçbir hareketliliğin olmayacağını, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak devletimizin, milletimizin ve vatanımızın yanında olduğumuzu söyledim.

Biz her zaman devletimizin, milletimizin yanındayız. Onlar asker olamazlar, onlar bir avuç vatan haininden başka bir şey değiller. Buradaki rütbeli arkadaşları da toplayarak hiçbir hareketliliğin yaşanmaması emrini verdim. Daha sonra Kahramanmaraş Valiliğimizin başkanlığındaki Valilik toplantı salonundaki toplantıya katıldım. Ben şunu söylemek istiyorum; Türk askeri cani değildir, katil hiç değildir. Türk askeri, ne devletine, ne milletine ne de bu vatana silah doğrultmaz. Onlar TSK içerisinde TSK üniforması giymiş terörist sürüleridir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204