Akşener’in Danışmanı Murat İde’nin FETÖ Tweetleri Çok Konuşulacak!

Meral Akşener’in danışmanı Murat İde’nin FETÖ ve FETÖ’cülere destek veren çok sayıda tweeti ortaya çıktı.

Akşener’in Danışmanı Murat İde’nin FETÖ Tweetleri Çok Konuşulacak!

Tamer Cebeci / ankarahavadis.com.tr

Meral Akşener’in danışmanı Murat İde’nin FETÖ ve FETÖ’cülerle ilgili çok sayıda tweeti ortaya  çıktı. 

Ankara Havadis'in (ankarahavadis.com.tr) haberine göre Murat İde'nin tweetlerinde FETÖ kurumlarına destek verdiği, FETÖ'cülerle içli dışlı olduğu görüldü. Murat İde’nin FETÖ tweetleri sosyal medyada gündem oldu.

Zaman zaman çeşitli kanallar aracılığıyla destek tweetleri de yazan Murat İde’nin, FETÖ’nün kapatılan yayın organı KANALTÜRK’ün müdavimi olduğu görüldü.
Ayrıca Murat İde'nin, FETÖ'cü polis müdürü Emre Uslu’ya Fetullah Gülen’den “Hoca” diye bahsederek tweetler attığı da görüldü.

İşte Akşener'in Danışmanı Murat İde'nin Çok Konuşulacak FETÖ tweetleri:

MEHMET BARANSU KARDEŞ

 Mehmet Baransu’dan “kardeş” diye bahseden Murat İde, 2011 yılında Baransu’nun “19.07” gününü kutladı. 19 Temmuz’un anlamı araştırılınca 19 Temmuz 2010’un Balyoz kumpası iddianamesinin kabul edildiği gün olduğu görüldü. Ayrıca 2011 yılında FETÖ’nün Fenerbahçe’ye uyguladığı şike kumpası da aynı gün başlamıştı. “19.07” şike kumpasına müdahil olan Mehmet Baransu’ya “Fenerbahçeliler Günü” mesajı olarak da anlaşıldı. 

 Murat İde, Baransu Kardeşi tutuklanınca ise yardımına ilk koşan isimlerden oldu. FETÖ’cü Mehmet Baransu’nun tutuklanmasının ardından Murat İde “Mehmet Baransu tutuklandı. Ve Anladım ki hukuk ve medya birgün herkese lazım. Haysiyet cellatlığı yapmayıp HUKUK diyeceğim.” diye tweet attı.

HOCA ÖYLE DİYORSA ANLAMIŞ GİBİ YAPCAZ

Murat İde’nin FETÖ’cü sözde gazeteciler ile ilişkisi ise BARANSU ile sınırlı değil. Emre Uslu’ya bir konuda cevap yazan Murat İde “@EmreUslu Vallahi anlamadım. Ama hoca öyle diyorsa anlamış gibi yapacağız.“ dedi.

FETÖ KANALINA OPERASYONA “ZULÜM” DEMİŞ

Murat İde'nin FETÖ’ye yapılan bütün operasyonlarda bir şekilde bir yerden ortaya çıktığı görüldü. FETÖ’nün yayın organı Samanyolu TV ve Bugün TV’ye verilen cezalara "ZULÜM" dedi. İde açıklamasında “Zulme Karşı Duruş bunu gerektirir. Bugün TV ile Samanyolu TV ile ortak yayın yapacağız.” dedi. Ayrıca Murat İde'nin, Samanyolu Haber’de programlara çıkmaktan da çekinmediği görüldü.

FETÖ’NÜN KANALTÜRK’ÜNÜN MÜDAVİMİ

FETÖ’nün kapatılan yayın organı Kanaltürk’e ise Murat İde’nin yüzlerce defa çıktığı öğrenildi. Murat ide'nin Kanaltürk’n “Kıdemli Yorumcusu” olduğu anlaşıldı. FETÖ'nün Türkiye ile ilgili meselelerde Murat İde’nin yorumculuğuna ve fikirlerine başvurduğu görüldü.

15 TEMMUZ GECESİ: “PARALEL TAKINTISINA BAĞLAMAYIN, CAMİLERDEN SELA TEHLİKELİ”

Murat İde 15 Temmuz gecesi de kendisini gösterdi. İde, 15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütüne ve hain darbe girişimine karşı durmak yerine “Tabloyu Paralel Takıntısına Bağlamayın” dedi. Murat İde tweetlerine “Camilerden Sela Tehlikeli İŞ” diyerek devam etti. Murat İde’nin o geceki tweetleri bununla da sınırlı kalmadı. 

İşte o tweetleri…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204