Aleyna Çakır Davasının Şüphelisi Ümitcan Uygun Hakkında Yeni Gelişme!

Ümitcan Uygun'a açılan davada iddianame hazırlandı. Savcı mütalaasında Ümitcan Uygun'a 10 yıl hapis cezası verilmesini talep etti.

Aleyna Çakır Davasının Şüphelisi Ümitcan Uygun Hakkında Yeni Gelişme!

Aleyna Çakır'ın evinde ölü bulunmasının ardından baş şüpheli olan ve sosyal medya paylaşımları ile sık sık gündeme gelen Ümitcan Uygun, arkadaşı F. B. G. ile uyuşturucu madde kullandıkları görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ümit Uygun hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme ve bu nitelikte yayın yapma suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi.

UYUŞTURUCU GÖRÜNTÜLERİ SONRASI GÖZALTINA ALINMIŞTI

Ankara'da Keçiören'deki evinde boynunda iple ölü bulunan Aleyna Çakır olarak bilinen 21 yaşındaki Sema Esen'e şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler ise ölümünden kısa süre sonra sosyal medyada yer alan ve baş şüpheli olan Ümitcan Uygun başlatılan soruşturma kapsamında polis ekiplerince gözaltına alınıp, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Ümitcan Uygun'un, arkadaşı F. B. G. ile uyuşturucu madde kullandığı görüntüleri sosyal medya hesabında paylaşmasının ardından babası ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan Uygun, sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204