Alparslan Kuytul Gözaltına Alındı: Emniyet Provokasyonu Affetmedi!

Gaziantep'te bir camide yaşanan provokasyonun ardından Alparslan Kuytul’u Adana'da gözaltına alındı.

Alparslan Kuytul Gözaltına Alındı: Emniyet Provokasyonu Affetmedi!

Gaziantep’te pandemi yasaklarına rağmen itikaf adı altında topluca camiye giren Furkan Vakfı mensubu bir grup biber gazlı müdahalenin ardından gözaltına alınmıştı. Olayın ardından Furkan cemaatinin lideri Alparslan Kuytul’un Adana'da gözaltına alındığı öğrenildi.

Furkan Vakfı daha önce de Adana'da koronavirüs kısıtlamalarını hiçe sayarak benzer bir kışkırtma düzenlemişti. Olayın ardından sosyal medyadan kışkırtmaya devam eden vakfın paylaşımlarını FETÖ ve PKK’ya yakınlığıyla bilinen hesapların da desteklediği görüldü.

Hizb-ut Tahrir terör örgütü sözde medya sorumlusu Mahmut Kar da Furkan Vakfı’nın kışkırtmasını destekleyerek, “Turistleri havalimanında lokun şekeri ile karşılayıp, 1400 yıllık sünnet olan itikaf ibadeti için Cami'den 10 gün boyunca çıkmayacak Müslümanları biber gazı ile camiden çıkaran bu zihniyet bize şunu gösteriyor: Tuz kokmuştur! Bugün adil şahitlik yapma günüdür!” dedi.

KIŞKIRTMAYA VATANDAŞLARDAN TEPKİ YAĞDI

Furkan Vakfı'nın ibadet üzerinden yapmaya çalıştığı kışkırtma ise vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar Twitter’da “Gaziantep Emniyet” ve “Polisimin yanındayım” etiketleriyle çalışma başlattı.

Vatandaşlar, tedbirlere uymayarak halkı kışkırtan Furkan Vakfı’na, “Alparslan Kuytul denen varlık fitnecidir. FETÖ ve PKK ne ise Alparslan Kuytul ve Furkan Vakfı o’dur. Dikkatli olalım. Fitneye geçit vermeyelim”, “Furkan Vakfı diye takiyyeci bir grup var karşımızda başlarında da Alparslan Kuytul denilen bir provokatör, #İbadetimeDokunma diye tag açmışlar Dini değerlerimiz üzerinden Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışıyorlar” şeklinde tepki gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER