AVM'ler Açık mı? AVM'ler Kaçta Açılıyor? AVM'ler Kaçta Kapanıyor?

17 Mayıs 2021 sabah 05.00'ten itibaren uygulanacak kademeli normalleşme tedbirleri yayımlandı. Peki AVM'ler bugün açık mı? AVM'ler bugün kaçta kapanıyor?

AVM'ler Açık mı? AVM'ler Kaçta Açılıyor? AVM'ler Kaçta Kapanıyor?

Türkiye, 17 günlük tam kapanma sürecinin ardından 2 haftalık kademeli normalleşme sürecine başladı.

İçişleri Bakanlığı, kafa karışıklığını engellemek amacıyla dün, 17 Mayıs 2021 sabah 05.00'ten itibaren uygulanacak kademeli normalleşme tedbirlerine ilişkin genelgeyi açıkladı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan kademeli normalleşme genelgesine göre AVM'ler tekrar açıldı.

Genelgeye göre AVM çalışma saatleri yeniden düzenlendi. Kısıtlamaların bitmesiyle başlayan normalleşme sürecinde manav, kasap, AVM, pazar yerleri gibi yerler sokağa çıkma yasağında belli saatlerde çalışacak.

AVM'LER AÇIK MI? AVM'LER KAÇTA KAPANIYOR? 

Tam kapanma döneminde faaliyetlerine ara verilen perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat gibi dükkanlar ile büro ve ofisler vb. işyerleri hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Alışveriş merkezleri (AVM) ise; hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları kapalı olacak.

Marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışındaki ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında da izin verilmeyecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204