Bakan Karaismailoğlu Kanal İstanbul'un Proje Fotoğraflarını Paylaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'un proje fotoğraflarını paylaşarak, Kanal İstanbul projesinin temelini haziran ayında atacaklarını söyledi.

Bakan Karaismailoğlu Kanal İstanbul'un Proje Fotoğraflarını Paylaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'un proje fotoğraflarını paylaşarak,  Kanal İstanbul projesinin temelini haziran ayında atacaklarını söyledi.

Bakan Adil Karaismailoğlu, Twitter hesabından yayınladığı mesajında, "Ülkemizi lojistik bir üst haline getirecek 'Kanal İstanbul' projemizin haziran ayı itibarıyla temelini atıyoruz" ifadesini kullandı.

 Karaismailoğlu, dün akşam katıldığı televizyon programında da projeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, İstanbul'dan geçen gemi sayısının 25 bin olduğunu vurgulayarak, "Avrasya'nın tam merkezindeyiz. Geçtiğimiz günlerde Süveyş Kanalı'nda bir kaza oldu, kanal kapandı. Bir günlük maliyeti 9 milyar dolar. Lojistik koridorlar artıyor. Denizden taşımacılığın oranı her yıl artıyor. Bugün İstanbul'da güvenli geçmesi gereken gemi sayısı 25 bin; ama biz arkadaşlarımızla birlikte 43 bin gemiyi güvenli olarak geçirmeye çalışıyoruz. Bu yıllar boyunca artacak ve ileride yetmeyecek"  ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204