Beyazıt Karataş Açıkladı: S-400'ler Depoya mı Kaldırıldı?

Beyazıt Karataş'a göre 'S-400'ler ihtiyaç olduğunda rahatlıkla kullanılacak şekilde' harbe hazır.

Beyazıt Karataş Açıkladı: S-400'ler Depoya mı Kaldırıldı?

Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 hava savunma sistemi konusunda önemli araştırmalar yapan E. Tümgeneral Beyazıt Karataş sosyal medya hesabından paylaştığı tweet dizisinde S-400'lerde geri dönüş olmayacağını vurguladı.

Karataş, "S-400’lerin siyasi tartışma modundan çıkarılarak artık harekat moduna geçirilmesi" gerektiğini belirtti.

İşte Karataş'ın paylaşımları:

- #S400’lerin siyasi tartışma modundan çıkarılarak artık harekat moduna geçirilmesini yaklaşık iki yıldır ifade ediyorum.  Son hafta içerisinde #S400’lere yönelik #NATO toplantısı öncesi yapılan mesnetsiz iddialara ilişkin bir paylaşımı akşam saatlerinde yapmam gerekli oldu.

#S400'lerle ilgili öne çıkan iddiaları yeri geldikçe özetle paylaşıyorum. #S400'ler #ABD'nden daha fazla iç politika gündemi olmaya devam ediyor/edecekte. #S400’ler #İncirlik’te #ABD kontrolüne bırakılacak şeklindeki son iddialar ile bu konu #Nirvana'ya ulaşmış oldu.

-#S400'lere ilişkin veya başka bir konuda muhalefet yapabilirsiniz. Ama muhalefet yaparken ipin ucunu kaçırdığınız zaman güvenirliğinizi ve inandırıcılığınızı kaybedersiniz. Elbette bu arada politik anlamda yapılan bazı farklı resmi açıklamalar ise buna zemin hazırlamaktadır.

-14 Haziran 2021'de @RTErdogan @POTUS  arasında yüzyüze ilk görüşmenin gerçekleştirilmesi öncesi, "#S400’ler #İncirlik’te #ABD'nin kontrolüne bırakılacak" şeklinde mümkün olmayan olasılıklar içeren ve buna rağmen taraftar bulan bazı açıklamalar yapmak doğru muhalefet değildir.

-#PKK #KCK #PYD #YPG #YPJ ile #SDG’ye kara gücüm diyen, 21 Mart 1999’dan itibaren #FETÖ elebaşına ev sahipliği yapan ve #SözdeErmeniSoykırımı'nı tanıyan sözde müttefik #ABD'nin kullanımına #İncirlik'i kapatırsınız, işte o zaman #S400'leri #İncirlik'e intikal ettirirsiniz.

#S400’ler bir hava savunma sistemi olup, saldırı silahı değildir. #Türkiye’nin özellikle 1990’lı yıllardan itibaren eksikliğini hissettiği uzun menzilli yüksek irtifa hava-füze savunma sisteminde önemli bir boşluğu dolduracaktır.

#S400'ler çok açık bir şekilde "Ülkemize" tehdit teşkil edecek ve saldıracak düşmanlara karşı kullanılacaktır. Bu şu anlamı taşımaktadır; Havadan gelebilecek bir saldırıya karşı kimden gelirse gelsin yani “düşman ülke” tehditlerine karşı kullanılacak bir sistemdir.

#S400'ler Harbe Hazırdır. Yani personel, malzeme ve teçhizat yönüyle verilecek harekat görevlerine hazırdır. İhtiyaç olduğunda rahatlıkla kullanılacak şekilde her türlü çalışmalar tamamlanmıştır.

#S400'leri #Karadeniz'e bile atsanız #ABD kendi bölge politikalarından ve #PKK'ya desteğinden geri adım atmayacağına göre neyin tartışmasını yapıyoruz. #Kürecik Radarını da zamanı geldiğinde #ABD'nin kullanımına kapatarak #S400'leri de oraya yerleştirelim.

#S400'ler hakkında #ABD ve yancılarının bütün kısıtlamalarına ve sansürüne rağmen kaydettiğimiz #S400 Projesi; Nedir? Ne değildir? Başlıklı belgesel niteliğindeki videomuzu izlemenizi öneriyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204