Beyazıt Karataş: S-400'lerden Geri Dönüş Yok

Em. Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş 'S-400'lerden geriye dönüş olmayıp, istenildiğinde kullanılacaktır' dedi.

Beyazıt Karataş: S-400'lerden Geri Dönüş Yok

Em. Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş 'S-400'lerden geriye dönüş olmayıp, istenildiğinde kullanılacaktır' dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar gazetecilere yaptığı açıklamada "Girit’teki S-300’lerde nasıl bir model kullanılıyorsa, biz de bunu müzakereye açacağız" ifadelerini kullandı.

Akar'ın S-400 açıklaması sosyal medyada tartışma yarattı. Türkiye'nin yeni ABD yönetimine karşı taviz verdiği yönündeki yorumları Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş yanıtladı. 

Beyazıt Karataş, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

"S-400 konusuna ilişkin olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın; 'Girit’teki S-300’lerde nasıl bir model kullanılıyorsa, biz de bunu müzakereye açacağız' açıklaması, daha önce test atışları sonrası büyük hayal kırıklığı yaşayan bazı kesimlerde heyecan yarattı.

S400 konusunda siyasi içerikli açıklamalar yapıldı ve bundan sonra da yapılacaktır! S-400'leri destekleyen fakat akıllarda soru işareti uyandıran 'resmi açıklamalar' sonrası şüpheye düşenler ile S-400'lere muhalif olup 'Ben demiştim' diyenler için şahsi düşüncemi ifade edeyim.

Politik ihtiyaçlar, politik zorluklar ve Türkiye'nin seçim ortamına girmesi nedenleriyle S-400'lere ilişkin başka anlamlar çıkartılabilecek ve gündemi meşgul edecek resmi açıklamaların yapılmasını gerektirebilir. S-400'lerden geriye dönüş olmayıp istenildiğinde kullanılacaktır."

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204