BİP Gizlilik Sözleşmesi Nedir, BİP Güvenli mi?

WhatsApp'ın gizliklik sözleşmesini güncelleme kararının ardından yerli uygulamamız BİP'in gizlilik sözleşmesi merak konusu oldu.

BİP Gizlilik Sözleşmesi Nedir, BİP Güvenli mi?

WhatsApp'ın gizliklik sözleşmesini güncelleme kararının ardından yerli uygulamamız BİP'in gizlilik sözleşmesi merak konusu oldu. 

Whatsapp'tan vazgeçen kullanıcılar Telegram, BİP ve Signal’ı tercih ediyor.

 BİP uygulaması kullanıcı bilgilerini başka kurumlarla paylaşıyor mu? BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, tüm operatör abonelerinin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

İŞTE BİP’İN GİZLİLİK POLİTİKASI

Topladığımız Kişisel Verilere ilişkin kategorileri aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklıyoruz:

-Kimlik ve İletişim Bilgileri: Telefon numarası, kullanıcı adı (rumuz), avatar, GSM operatörü, e-posta adresi ve diğer benzer veriler, üyelik bilgileri, Uygulamada (varsa) kimlik doğrulama ve hesaba erişim için kullanılan şifreler gibi veriler;

-Kullanım Bilgileri ve Favoriler: Cihazınızdan teknik ekipmanlar yoluyla toplanan çeşitli teknik veriler, (içeriği hakkında hiçbir bilgi toplamaksızın) gönderilmiş iletilerin türü (yazılı mesaj, video vb.), tercih ettiğiniz dil, aktif kullanılan zamanlar, kullanılan hizmetlerin türü, Uygulama arayüzüne ilişkin kullanım alışkanlıkları, Uygulamaya en son giriş yapılan tarih, Uygulamanın kullanımı sırasında meydana gelen hatalar dâhil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Uygulama aracılığıyla yapılan memnuniyet anketi veya benzer anketlerin sonuçlarına ilişkin veriler;

-Konum Bilgileri: Kullanıcıların (yaklaşık) konumlarına ilişkin veriler. Bunlar, tarafınızca kontrol edilen cihaz ayarlarına bağlı olarak, GPS verilerinin yanı sıra yakınlardaki baz iletim istasyonları, etkin Wi-Fi noktaları ve IP adreslerinden alınan konum ve navigasyon verilerini kapsamaktadır.

-Ödeme Bilgileri: Herhangi bir Uygulama içi satın alma işlemi gerçekleştirmeniz durumunda ilgili fiyat, fatura, fatura numarası, vergi tutarı ve ödeme yöntemini içeren ödeme bilgileri.

-Cihaz Bilgileri: Cihaz modeli, cihazın işletim sistemi, tercih edilen telefon dili, kullanıcıların hangi operatörü kullandığına ilişkin bilgiler, ülke bilgileri gibi veriler.

-Trafik Bilgileri: İletişim türü (BiP Çağrıları, anlık mesajlar vb.), iletişimin süresi, tarihi ve tarafları, iletişim kurulan kişiler ile ilgili veriler.  BiP, Uygulama üzerinden kurulan iletişiminizin içeriğiyle ilgili herhangi bir veri toplamaz.

-Yedekleme Bilgileri: Kullanıcıların talep etmesi durumunda, iletişim verileri BiP tarafından yedeklenebilir.

-Adres Defteri Bilgileri: TTelefon numaraları, kişi adları, soyadları ve kullanıcının cihazında depolanan ilgili ayrıntıları içeren Kişi Listesi.

-Rumuz, Profil Fotoğrafı, Durum Bilgisi, Engellenen Numaralar.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 03:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204