Bu Kez de Ton Balığı Skandalı: Ünlü Markadan Mide Bulandıran Görüntüler!

Ton balıklarının paketleme aşamasına ilişkin sosyal medyada yayınlanan bir video bu kadarına da pes dedirtti.

Bu Kez de Ton Balığı Skandalı: Ünlü Markadan Mide Bulandıran Görüntüler!

Sosyal medyada "@denetlecomtr" tarafından paylaşılan görüntüler, iddiaya göre bir influencer tarafından kaydedildi. O görüntülerde, ton balığı paketleme tesisinden anlar yer aldı.

Videoda, çıplak elle dokunulan ton balıklarının yapılma aşamasında hijyen kurallarının hiçe sayıldığı görüldü.

Twitter'da 'Denetle' hesabından yapılan paylaşımda, "Demek ki el değmeden üretilmiyormuş. Sosyal medyada bir influencer tarafından paylaşılan bu video ton balıklarının paketleme aşamasını gösteriyor. İlginç olan ürün içeriğinde salamura suyu olduğu yazmıyor. İçerik beyanında sadece ton balığı, zeytinyağı ve tuz var" ifadelerine yer verildi.

Konuyla ilgili Dardanel firması İletişim Danışmanı tarafından yapılan açıklamada “Bugün bazı sosyal medya mecralarında yayınlanan görüntülerle ilgili gelen eleştirileri üzülerek ve hassasiyetle takip etmekteyiz. Tesislerimizdeki eldiven kullanımı başta olmak üzere, yorumlara konu olan bazı yanlış bilgilendirmelere açıklık getirmek isteriz.” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada söz konusu üretim şeklinin Türk Gıda Kodeksi ve FDA standartlarında olduğu, çalışanların da el hijyeni konusunda çok önemli uygulamalardan geçtiği belirtildi. Açıklamada ayrıca plastik eldivenlerin konserve üretim süreçlerinde kullanılmamasının tüm dünyada gıda otoriteleri tarafından kabul edilen bir uygulama olduğunun altı çizildi. Açıklamada ayrıca periyodik olarak gıda ile temasa uygun dezenfektanlar ile çalışanların el hijyeninin sağlandığı belirtildi. Açıklamada ayrıca tüm ürünlerin koruyucu ve katkı maddesi kullanılmaksızın mikroorganizma riskini ortadan kaldıracak şekilde 121 derece sterilizasyon sürecinden geçtiği de yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204