Büyük Skandal: FETÖ İmamı Hala Görevde!

FETÖ’nün mahrem imamı olduğu belirtilen 'Sadık' kod adlı Bedirhan Önem'in, Şırnak Üniversitesi’ndeki görevini hâlâ sürdürüyor.

Büyük Skandal: FETÖ İmamı Hala Görevde!

Aydınlık'ın haberine göre; FETÖ’nün Şırnak mahrem imamı olduğu belirtilen Bedirhan Önem, Şırnak 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün tekrar hakim karşısına çıkıyor. HTS kayıtlarına ulaşılan Önem’in, FETÖ’nün diğer mahrem imamlarıyla görüştüğü ortaya çıktı.

Bedirhan Önem'e ait HTS kayıtlarında, FETÖ’nün mahrem imamı oldukları belirlenen Erkan Kahveci, Mehmet Kılıç, Abdulkerim Demir, Emrah Teke, İbrahim Halil Özbilgiç ile görüştüğü tespit edildi. Söz konusu kişilerin şahsi dosyalarının mahkemeye gönderildiği öğrenildi.

Ancak Bedirhan Önem'in iletişimde olduğu tespit edilen Ramazan Çetin ve Ahmet Avcı'nın dosyalarının mahkemeye gönderilmediği belirtiliyor.

‘BEN YANARSAM HEPİNİZİ YAKARIM’

Önem’in ağır cezada yargılanmasına rağmen Şırnak Üniversitesi’ndeki görevine hâlâ devam ediyor olması tartışma yarattı. Önem’in bazı yetkililere, “Ben yanarsam hepinizi yakarım” tehdidi yaptığı iddia edildi.

Kamuoyunda FETÖ'ye karşı verdiği mücadeleyle bilinen Nurettin Veren'in 10 Aralık 2019 tarihinde Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği suç duyurusu dilekçesinin, nedense altı ay boyunca işleme alınmadığı ve Bedirhan Önemi'in dosyasına konulmadan bekletildiği belirlendi. 2 Kasım 2020 tarihinde Nurettin Veren’in tanıklığı ile yapılan duruşma 30 Ekim tarihinde İzmir'de meydana gelen deprem ve Nurettin Veren’in deprem nedeniyle katılamaması gerekçesiyle 25 Ocak 2021 tarihine ertelenmişti. 25 Ocak’ta yapılan duruşmada yeni bilgiler de ortaya çıktı.

NURETTİN VEREN TANIKLIK ETTİ

Geçmişte Fethullah Gülen’e en yakın isimlerden Nurettin Veren 25 Ocak 2021 tarihinde Şırnak 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Bedirhan Önem davasında tanıklık yaptı. Veren, Bedirhan Önem'in FETÖ örgütü içerisindeki üst düzey konumu, Adil Öksüz ile olan ilişkilerini mahkemede anlattı.

Veren mahkemeye daha önce verdiği dilekçede ve mahkemede yaptığı tanıklıkta, özetle şu bilgiyi veriyordu: “Şırnak Üniversitesi’nde görevde olan Bedirhan Önem, Şırnak il mahrem imamıdır. Bu şahsın bugüne kadar dışarıda serbest olduğunu ve devlet kurumunda görev yaptığını bilmiyordum. Yakın zamanda Bedirhan Önem adlı şahsın devlet üniversitesinde (Şımak Üniversitesi) görev yaptığını, medyada çıkan haberlerden öğrendim. Bu şahıs FETÖ terör örgütünün Şırnak'taki yapılanmasını yeniden tesis etmek ve FETÖ'nün örgütsel eylemlerini yerine getirmek amacıyla faaliyet yürütmektedir. FETÖ lideri tarafından bizzat yetiştirilen ve MOLLA'lar adını verdiği gruptadır.”

HÂLÂ TALİMAT ALIYOR

Nurettin Veren Bedirhan Önem’in kod adının “Sadık” olduğunu da kaydederek şunları söyledi:

“Bu şahsa örgüte olan sadakatine binaen örgüt lideri Fetullah Gülen tarafından MOLLALAR grubuna alındığında ‘Sadık’ kod adı verilmiştir. Örgütün hem İzmir Bozyaka'da ve hem de İstanbul Altunizade'de bulunan karargahında, 'Sadık' kod adlı Önem’i sürekli gördüm. FETÖ terör örgütüne öğrencilik yıllarından itibaren iltisaklı olan ve örgüt lideri Fetullah Gülen tarafından bizzat eğitilen ve örgütün MOLLALAR grubu üyesi olan ama Aydınlık gazetesinin ortaya çıkardığı üniversiteye verdiği ifadesinde, kendisini Süleymancılar cemaatine üye olarak tanıtan, kripto örgüt elemanı olarak faaliyet yürüten Şırnak Mahrem imamı Bedirhan Önem, ülkemiz ve devletimiz için çok büyük bir tehlike ve tehdittir. Örgüte bu derece üst düzey sadakati olan Bedirhan Önem'in örgütsel kimliğini ve eylemlerini gizlemek için her türlü yalana başvuracağı gerçeği asla unutulmamalıdır. Bedirhan Önem ve onun gibi kripto örgüt imamları, dikkat çekmemek için doğu ve güneydoğudaki devlet üniversitelerine yerleştirilmişleridir. Bedirhan Önem'in halen Fetullah Gülen ve Adil Öksüz'den kripto haberleşme yöntemleri ile talimat aldığını düşünüyorum."

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204