CHP ve HDP'den Şehit İsminin Parka Verilmesine Karşı Kalleş Birlik!

Mersin'de CHP ve HDP'lilerin oylarıyla Şehit Ramazan Bahşiş’in isminin parka verilmesi 16’ya karşı 18 oyçokluğu ile reddedildi.

CHP ve HDP'den Şehit İsminin Parka Verilmesine Karşı Kalleş Birlik!

Mersin Merkez Akdeniz İlçe Belediyesi’nde, Meclis üyesi HDP ve CHP’liler bir olup, ilçedeki çocuk parkına Şehit Ramazan Bahşiş adının verilmesini reddetti.

Önergeyi Meclis üyesi Tufan Nenni, Belediye'nin ekim ayı birinci yarı toplantısında verdi: "Huzurkent Bahşiş Mahallesi’nde bulunan bir parka, Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Dibek Köyü kırsalında 19 Haziran 2017 yılında çıkan çatışmada şehit düşen Ramazan Bahşiş’in adını verelim!"

CHP ve HDP’li üyeler, ilk olarak önergenin komisyona havale edilmesine karşı çıktı ve doğrudan oyalamaya sunulmasını istedi. Oylama sonucu, Şehit Ramazan Bahşiş’in isminin Huzurkent Bahşiş Mahallesi’nde bulunan parka verilmesi 16’ya karşı 18 oyçokluğu ile reddedildi.

Oylamada ortaya çıkan sonuca tepki gösteren Akdeniz İlçe Belediye Başkanı Gültak, “CHP ve HDP’li Meclis üyelerinin oyçokluğu ile Şehidimiz Ramazan Bahşiş’in isminin bir parka verilmesi reddedilmiştir” dedi.

NEDEN RAHATSIZ OLDUNUZ?

Meclis üyelerine seslenen Gültak şunları söyledi: 

“Eğer iyi niyetli olsaydınız, bu önergenin komisyonlara sevk edilmesini isterdiniz. Siz, şehit adının parka verilmemesini talep ettiniz. Ortada yanlış anlaşılacak bir şey de yok. Bir şehit isminin bir parkımıza verilmesi, sizleri neden bu kadar rahatsız ediyor? Şehitlerimiz olmasaydı bizler de özgür olamazdık. Şehitlerimiz olmasaydı, Cumhuriyetimiz de bugün olmazdı. Halkımız, bu konuyla ilgili gereken değerlendirmeyi yapacaktır.”

erdiği önergenin reddedilmesine tepki gösteren Meclis üyesi Tufan Nenni de CHP’li ve HDP’li meclis üyelerine seslenerek; “Şehidimizin isminin, ailesinin yaşadığı mahallede yer alan bu parkımızda yaşatılmasını istiyorduk. Ailesi ve arkadaşlarının talebi bu yöndeydi. Sizi ne rahatsız etti? Bunun hesabını vatandaşlarımıza vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204