Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçim Tarihini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tartışmalarının ardından 'seçim 2023 Haziran'ında olacaktır' açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçim Tarihini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tartışmalarının ardından 'seçim 2023 Haziran'ında olacaktır' açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları:

-Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde erken seçim diye bir şey olmaz. Bunlar kabile devletlerinin işleridir. Türkiye bir kabile devleti değildir ve 2023'te belirlenen tarihte yapılacaktır.

-176 bin akademik personelimizle 8 milyondan fazla öğrencimize eğitim öğretim veriliyor. Kontenjanların artması giriş sınavlarındaki yığılmanın önüne geçti. Bunun yanında bizim neslimiz dahil yakın tarihimizin en büyük itiraz konularından olan harç konularını da biz kaldırdık. Ve kamunun tamamen ücretsiz eğitim verdiği dünyadaki nadir ülkeler arasındayız.

-Hiçbir evladımızın imkansızlıklar sebebiyle eğitimden mahrum kalmaması için yurtlarımızın kapasitesini artırdık. Burs ve kredi verme konusundaki imkanlarımızı en üst seviyeye çektik. 1 milyon 600 bin öğrenciye burs imkanı sağladık.

-Çocuklarımızın ve gençlerimizin becerilerini heyecanlarını doğru mecralara yönlendirmemiz şart. Bu topraklarda doğup büyüyen her evladımız medeniyetini, tarihini, bizi biz yapan değerleri en iyi şekilde bilmeli ve hayatını buna göre kurgulamalıdır. 

-Nerede bir zulüm varsa Türkiye orada. Bize "Bu kadar yayılmayın" deniyor. Ama orada zulüm var. Seyir mi edelim? Biz buna sessiz kalamayız. Tarih boyunca ecdadımızın getirip bize emanet ettiği bir görev var. Onun için biz durmaz. Gerekeni yaparız.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204