DHKP-C'nin Dijital Arşivi Deşifre Oldu: İşte Şok Detaylar!

Terör örgütü DHKP-C'ye yönelik geçtiğimiz ay İdil Kültür Merkezi'ne düzenlenen operasyonda ele geçirilen dijital arşivler deşifre oldu.

DHKP-C'nin Dijital Arşivi Deşifre Oldu: İşte Şok Detaylar!

Terör örgütü DHKP-C'ye yönelik geçtiğimiz ay İdil Kültür Merkezi'ne düzenlenen operasyonda ele geçirilen dijital arşivler deşifre oldu.

TRT Haberin güvenlik kaynaklarından edindiği bilgilere göre, dijital arşivin içeriğinde terör örgütü DHKP-C'nin Tüm Türkiye’deki eylem ve faaliyetleri, örgüt yönetiminin alt kadrolara verdiği talimatlar, alt kadroların yapmış olduğu örgütsel faaliyetleri örgüt yönetimine raporlamaları, örgütün sadece illegal ilişki olarak kullandığı ve ismi bugüne kadar deşifre edilememiş “gizli gruplar” adını verdiği gizli ilişkileri deşifre edildi. 

KOD İSİMLER DEŞİFRE EDİLDİ

Örgüt mensuplarının örgüt yönetimi tarafından belirlenmiş bir kod ada sahip olduğu, aynı şekilde örgütün faaliyet yürüttüğü alanlardan, illere hatta mahallelere kadar kod isim belirledikleri tespit edildi. 

ÖRGÜT TALİMATIYLA 'ÖLÜM ORUCU'

Geçtiğimiz günlerde sözde ölüm orucunda hayatını kaybeden avukat E.T’nin ölüm orucunu örgütün talimatıyla yaptığı, örgütün bu ölümle avukatları ayaklandırmayı planladığı, bir sonraki aşamada da bu ayaklanmayı halkın tamamına yayma planlarının ve talimatının olduğu belirlendi.

YÜKSEL CADDESİ'NDEKİ EYLEMLERİN ARKASINDAN ÖRGÜT ÇIKTI

Ankara’da Yüksel Caddesi'nde İnsan Hakları anıtı önünde 2016 yılında 679 nolu KHK öğretim üyeliği görevinden ihraç edilen ve başlattığı açlık grevi eylemi ile uzun bir süre gündeme oturan N.G.'nin DHKP-C'nin yapılanmalarından olan ve amacı diğer Terör örgütleri (PKK/KCK, FETÖ/PDY ve MLKP) ile birlikte hareket etme amacı güden Direnişler Meclisi isimli yapının sorumlusu olduğu, birçok örgüt mensubuna çeşitli talimatlar verdiği belgelendi.

Ayrıca Ankara Yüksel Caddesinde bazı kişiler tarafından gerçekleştirilen eylem ve etkinliklerin talimatının örgütün Avrupa’da ki yöneticileri tarafından geldiği belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204