DHKP-C'li Terörist İtirafçı Oldu: Duyunca Şok Olacaksınız!

DHKP-C'li terörist itirafçı olup örgüt faaliyetleri ile ilgili müthiş bilgiler verdi. İtiraflarda dikkat çeken detaylar yer aldı.

DHKP-C'li Terörist İtirafçı Oldu: Duyunca Şok Olacaksınız!

 DHKP-C'li terörist itirafçı olup örgüt faaliyetleri ile ilgili müthiş bilgiler verdi. İtiraflarda dikkat çeken detaylar yer aldı. 

. Gizli tanık, örgütün tüm seçmenlerin TC kimlik numaralarının yer aldığı verileri ele geçirdiğini anlattı. ve "tüm şahısların aile bilgileri ve adres bilgileri bu veride yer alıyordu"  dedi.

 Veri tabanında yer alan bilgilerde Dilek Doğan'ı yanlışlıkla vuran polisin bilgilerini de ele geçirdiklerini anlatan gizli tanık, örgüt yöneticilerine bu bilgilerin ulaştırılmasını kendisinin sağladığını itiraf etti.

Örgüt üyelerinin olası polis baskınından kurtulmak için hücre evlerinin biraz uzağına polis araçlarını tespit etmek üzere termal sistem kurduklarını anlattı.

DHKP-C'nin Mühendis ve Mimarlık oluşumları arasında yer alan genç mühendislerden bir şüpheli, etkin pişmanlıktan yararlanarak örgütün Türkiye genelindeki faaliyetlerini anlatıp teknolojiyi örgüt propagandası aleyhine kullanmak için çalışmalar yaptığını anlattı.

Genç mimar ifadesinde örgütün birden fazla eyleminde rol aldığını belirtip eylemler için kendilerine aktif şekilde emirler yağdıran örgüt mensuplarını da deşifre etti.

TÜM SEÇMEN BİLGİLERİNİ ELE GEÇİRMİŞLER!

Sabah'a göre dehşet veren detaylarla dolu ifade şu şekilde:

"Bir dönem tüm seçmenlerin TC kimlik numaralarının yer aldığı verileri ele geçirdik. Tüm şahısların aile bilgileri ve adres bilgileri bu veride yer alıyordu. Ben mekatronik mühendisi olarak örgütün istediği teknolojik faaliyetlerde rol alıyordum. Bu nedenle veriler arasında kolay arama yapılması için bir yazılım geliştirdim. Bu yazılımla gözaltı sırasında yanlışlıkla öldürülen Dilek Doğan'ın ölmesine neden olan polis memurunun TC kimlik ve şahsi bilgilerini örgüt yöneticilerine aktardım.

Yazılımı örgütün haberleşmek için kullandığı küçük mikro kartlara yükledim. Bunun sonrasında örgüt benden kendi kendini imha edebilen USB bellekler hazırlamamı istedi. Bir tuşa basıldığında enerjiyi kesip ters gerilimle kendisini yakacağı bir devre tasarladım. Örgüt üyeleri streç filmlere sarıp dilinin altında taşıdıkları mikro kartların yerini bu flaş bellekler almaya başladı. Örgüt mensupları gözaltına alındıklarında tek tuşa basarak dijital materyalleri imha edebilecekti.

Örgüt üyeleri olası polis baskınından kurtulmak için saklandıkları evin biraz uzağına kurdukları termal sistemle radyo vericisi aracılığıyla polis araçlarını tespit edip evden tahliyelerini sağlayabilecekleri sistemi hazırlayan kişi de benim. Hazırladığım sistemle internet bağlantısı olmadan çevrimdışı olarak tüm Türkiye'nin harita verilerini örgüt için şema haline getirerek bilgisayarda kullanılmasını sağladım. Örgüt IP tespitinden korktuğu için wifi kırıcı sistemler hazırlayarak Jammer'ların devre sistemini de çökerttim."

DHKP-C'YE KRİPTO HABERLEŞME AĞI KURMUŞ

İtirafçı ayrıca DHKP-C terör örgütü için tıpkı FETÖ'nün kullandığı Bylock gibi gizli bir kripto haberleşme ağı sistemi de kurmuş. Savcılıkta ifade veren itirafçı, yaptığı programda örgüt içerisinde iletişim kurmak için birbirine gönderilen mesajların anında imha edilen şekilde mesajlaşma yapabildiği, yine tarafların kullanıcı adı ve şifre ile programa giriş yapabildiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204