Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kuzey Makedonya İslam Birliği Başkanını Kabul Etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kuzey Makedonya İslam Birliği Başkanı Hafız Şakir Efendi Fetahu’yu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kuzey Makedonya İslam Birliği Başkanını Kabul Etti

Kasım ayında Kuzey Makedonya Cumhuriyeti İslam Dini Birliği Başkanlığı görevine seçilen Fetahu ve beraberindeki heyet Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ı ziyaret etti.

Fetahu'yu tebrik eden Prof. Dr. Erbaş, “Kuzey Makedonya İslam Dini Birliği Başkanlığınıza seçilmiş olmanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Bu yeni görevinizin hem Kuzey Makedonya Müslümanları için hem hepimiz için hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Kuzey Makedonya ile kuvvetli bağların bulunduğuna dikkat çeken Erbaş, “Biz biliyoruz ki, Kuzey Makedonya, asırlar boyunca aynı tarih, aynı kültür ve aynı medeniyet ikliminde barış içerisinde birlikte yaşadığımız ve halen de birlikte barış içerisinde yaşamaya devam ettiğimiz ve bunun çok güzel örneklerini sergilediğimiz nadir ülkelerden birisidir. Şu bir gerçektir ki, her zaman birbirimizin derdiyle dertlendik.” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak birçok ortak projeye imza attıklarına işaret eden Erbaş, şunları söyledi:

“Başkanlığımız ve İslam Birliği Başkanlığı arasında öteden beri var olan dostane ilişki ve iş birliği çerçevesinde bugüne kadar birçok hizmet ve proje gerçekleştirildi ve halen de gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. İnşallah bundan sonra da birlikte güzel işler yapmaya devam ederiz.”

Kuzey Makedonya İslam Birliği Başkanı Hafız Şakir Efendi Fetahu ise, Başkan Erbaş’a kabulünden dolayı teşekkür etti.

Kendilerini Türkiye’nin kardeşi olarak gördüklerini ifade eden Fetahu, tarihten gelen birlikteliğin gelecekte de devam edeceğini söyledi.

Fetahu, Diyanet İşleri Başkanlığının çalışmalarını kendilerine örnek aldıklarını belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığının ve Türkiye’nin, sadece Balkanlar için değil, tüm dünyadaki Müslümanlar için önemli olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204