Doğu Perinçek ve Ahmet Davutoğlu Canlı Yayında Karşı Karşıya mı Gelecek?

Doğu Perinçek, Ahmet Davutoğlu'nu canlı yayında karşı karşıya gelmeye çağırdı.

Doğu Perinçek ve Ahmet Davutoğlu Canlı Yayında Karşı Karşıya mı Gelecek?

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu canlı yayında karşı karşıya gelmeye çağırdı. Doğu Perinçeek, Davutoğlu'nun iddialarını medeni bir şekilde görüşmeyi önerdi. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldığı bir programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Doğu Perinçek’in, Doğu Türkistan konusunda benzer tutum göstermesinin sebebinin ‘ortak çıkarlar’ olduğunu iddia etti. 

“Perinçek ve Erdoğan’ın desteklediği şirketler ve o şirketlerin bağlantılarını araştırın” diyerek imada bulunan Davutoğlu, Türkiye’nin Doğu Türkistan konusundaki tutumunun yüz karası olduğunu söyledi. Davutoğlu, “28 Şubat'ın ideoloğu Doğu Perinçek bugün Sayın Erdoğan'ın bugün kankası. Erdoğan'ın Doğu Perinçek'le kurduğu ilişkiler sebebiyle Doğu Türkistan için sesi çıkmıyor. Türkiye'nin şu anda Doğu Türkistan'a sergilediği tutum yüz karasıdır” dedi.

Davutoğlu'nun söz konusu iddialarına Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten yanıt geldi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Davutoğlu'nu canlı yayında karşı karşıya gelmeye çağıran Perinçek 'Türkiye’nin sorunlarını ve iddialarını medenî ölçüler içinde görüşmeyi öneriyorum" ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek'in paylaşımı şu şekilde:

"Eski Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, 18 Nisan 2021 günü bir youtube kanalında Vatan Partisi’ne, Ulusal Kanal’a ve Doğu Perinçek’e yönelik bazı iddialarda bulundu.

Sayın Davutoğlu’na istediği televizyon kanalında, canlı yayında, milletimizin önünde Türkiye’nin sorunlarını ve iddialarını medenî ölçüler içinde görüşmeyi öneriyorum. Dikkat edilirse “tartışma” kavramını kullanmıyorum, görüşelim.

Eğer Sayın Davutoğlu benimle kamuoyu önünde görüşmekten çekiniyorsa, Vatan Partisi’nin Genel Başkan Yardımcılarından biriyle de görüşebilir. Sayın Davutoğlu’na ve kamuoyuna duyurulur. Saygılarımla."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER