Eğitimcilerden Biden'ın 'Soykırım' Açıklamasına Sert Tepki

Türk Eğitim Sen Ankara 6 No'lu Şube ve Eğitim İş Ankara 1 No'lu Şube, ortak basın açıklaması yaparak Biden'in skandal 'soykırım' ifadelerine tepki gösterdi.

Eğitimcilerden Biden'ın 'Soykırım' Açıklamasına Sert Tepki

Türk Eğitim-Sen Ankara 6 No'lu Şube ve Eğitim-İş Ankara 1 No'lu Şube, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını soykırım kabul etmesi üzerine ortak basın açıklaması düzenlediler. ABD’nin soykırım yalanına karşı Türkiye’nin özgüvenli şekilde cevap vermesi gerektiğinin altını çizildiği açıklamada Türk Milleti’ne karşı yapılan bu iftiraların yok hükmünde olduğu belirtildi.

Ortak basın açıklamasının tamamı şu şekilde;

Basına ve Kamuoyuna Duyurulur

TÜRK MİLLETİ “SOYKIRIM” YALANINI BİTİRDİ.

GEÇEN YÜZYILIN BAŞINDA VATANIMIZI SAVUNMUŞTUK  BUGÜN DE VATANIMIZI SAVUNUYORUZ  

24 Nisan günü ABD Başkanı Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin 1915 olaylarını ‘Ermeni Soykırımı’ olarak tanıdığını ilan etti. Bilinen tarih boyunca cihana hükmeden, onlarca devlet ve imparatorluk kurmuş olan ve tarihin hiçbir döneminde soykırım ve sömürgeyle ismi anılmamış Türk milletine karşı kusulan  iftiralar yok hükmündedir,  Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır. Hukuken hiçbir geçerliliği yoktur. Hiçbir tarihsel dayanağı yoktur.

“Tertemiz tarihimizin şerefi bize, ekseriyetiyle müsebbibi olduğunuz zulüm tarihinin utancı da sadece size değil torunlarınıza dahi yeter!”

“Ermeni Tehciri, isyan ve katliamlarla Türk milletini arkadan vuran hainlere karşı devletimizin aldığı en mutedil tedbirdir. Kahraman ve mübarek ecdadımızı minnetle anıyoruz.

Kızılderili katliamı üzerine kurulmuş olan devletlerinin kısa tarihi boyunca Japonya’dan Vietnam’a, Afganistan’dan Irak ve Suriye’ye kadar Dünyanın dört bir yanında dökülen masum kanlarının kirini elinde bulunduranların hezeyanları tarihi gerçekleri değiştiremez.

Bilinen tarih boyunca cihana hükmeden, onlarca devlet ve imparatorluk kurmuş olan ve tarihin hiçbir döneminde soykırım ve sömürgeyle ismi anılmamış Türk milletine karşı kustuğunuz iftiralarınızın hükmü yoktur!

Türkiye, hem tarih önünde hem de hukuk önünde sonuna kadar haklıdır. Soykırım yapmadık, vatanımızı savunduk. AİHM’de de haklılığımızı tüm dünyaya ispatladık. Amerika’dan gelen bu saldırıya karşı Türkiye, içinde bulunduğu mevziyi doğru saptamalı ve saldırılara karşı cevabını özgüvenle ortaya koymalıdır. Vatan ve hakikat aşkı bu savaşta en büyük enerji kaynağımızdır!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER