Emin Gürses'ten Şok İddia: Cumhurbaşkanı Güvende Değil

Prof. Dr. Emin Gürses katıldığı bir programda şok iddialarda bulundu. Gürses, 'Erdoğan güvende değil, ülkenin yönetimini almayı düşünen bakanlar var' dedi.

Emin Gürses'ten Şok İddia: Cumhurbaşkanı Güvende Değil

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses Ulusal Kanal'da İşin Aslı programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Gürses, 2 bakanın ve 1 başkanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumunu bahane ederek yönetimi ele almayı planladıklarını söyledi:

"Cumhurbaşkanı güvende değil. Bu operasyonlarda Tayyip Erdoğan'a ulaşırlarsa ne yapacaklar biliyor musunuz? Bir bakan var, bir bakan daha var adlarını vermeyeyim şimdi bir de bir başkan var bir yerde. Bunların üçü bir araya gelecekler, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlık durumu iyi değildir.' diyecekler, kendileri ülkenin yönetimini almayı düşünüyorlar. Alırlarsa bu millet onları 24 saatte hapse atar."

Sezim Özadalı Sungur'un ''İddia mı, böyle bir şey mi var?'' sorusuna ise Gürses net cevap verdi.

Gürses bu üç kişinin ABD'nin desteğini aldıklarını da belirtti:

"İddia olur mu? Var tabii. Reis'e haber gönderdik de buradan da söyleyelim. Böyle çalışmalar var. ABD de bunlara destek veriyor. 'Siz yavaş yavaş piyasayı temizleyin.' Bu 5 ton uyuşturucu meselesi, saraya maraya dayanırsa bu üç kişi, ABD ile bağlantısı olan adamlar 'Çok kıymetli Erdoğan'ımız biraz dinlenecek biz yöneteceğiz ülkeyi' dedikleri an milletin ayaklanması lazım. Bu yasa dışı bir iştir. Millet izin vermez."

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204