Ersin Korkut'un 'Diyarbakır' Açıklaması: U Dönüşü Yaptı!

TikTok videosunda Diyarbakır'ı Başkent ilan eden Ersin Korkut, yaptığı açıklama ile geri vites yaptı.

Ersin Korkut'un 'Diyarbakır' Açıklaması: U Dönüşü Yaptı!

Ankara Havadis'in ortaya çıkardığı skandal videoda gelişme yaşandı. Ersin Korkut, sosyal medyaya düşen bir videoda Diyarbakır’ı başkent olarak söylemesine yönelik çığ gibi yağan tepkilerin ardından geri vites yaptı.

Skandal videoda, Ersin Korkut'un Diyarbakır için 'başkent' demişti. Yanındaki kişinin 'Diyarbakır'ı nasıl buldun?' diye sorduğu Ersin Korkut, "Diyarbakır, Amed. Bizim başkentimiz." diyerek cevap verdi.

Korkut'un yanındaki kişi, "Abi sen bizim başkanımız ol. Belki ülke daha iyi yönetilir." ifadelerini de kullanmıştı.

ERSİN KORKUT'TAN GERİ ADIM

Tepki toplayan görüntülerin ardından Ersin Korkut sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile geri adım attı. Ersin Korkut, sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Binlerce yıllık tarihiyle medeniyetlere beşiklik yapmış kültür başkenti Diyarbakır'dayız." dedi.

Ersin Korkut şu ifadeler kullandı:

"Ben Diyarbakır'ı bu yörenin, bölgenin kültür başkenti anlamında söyledim. Hatta gündüz bunu anlatan bir paylaşım yaptım. İzmir Ege'nin kültür başkenti, merkezidir. Bunun gibi... Bu anlamda söyledim ama düşüncemi doğru ifade edemedim. Ben siyasetten anlayan bir insan değilim. Tabii ki bir başkentimiz vardır ve "Ankara"dır. Çok üzgünüm. Ben Türkiye'de herkesin birlikte mutlu bir şekilde yaşamasından başka hiçbir şey düşünmem. Herkesten özür dilerim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204