Gazeteciler Aşılanmaya Başlıyor!

212 basın sigortalı olan basın mensupları için koronavirüs aşı randevuları açıldı.

Gazeteciler Aşılanmaya Başlıyor!

212 basın sigortası olan basın mensupları, aşı için randevu alabiliyorlar. Basın mensupları randevu alırken Biontech ya da Sinovac aşılarından birini tercih edebilecekler.

Basın mensupları aşı randevularını MHRS ve e-Nabız üzerinden alabiliyorlar. 

TGS'DEN BAKANLIĞA ÇAĞRI: AYRIMCILIĞA NEDEN OLMAYIN

Gazetecilerin aşıda öncelikli gruplar arasında yer almasının olumlu olduğunu söyleyen Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Gökhan Durmuş, Sağlık Bakanlığı'na çağrıda bulundu.

Durmuş şunları söyledi: “Halkın doğru haber alma hakkı için gece gündüz çalışan gazetecilerin aşıda öncelikli hale gelmesi sevindirici. Bu karar olumlu ancak bu konuda bir ayrımcılık yapılmaması gerekiyor. İnternet medyasında çalışan gazeteciler de aynı işi yapıyor. Bu sebeple internet medyasında çalışan gazetecilerin aşıda öncelikli gruba alınması lazım. Sağlık Bakanlığı'nın çok hızlı bir şekilde karar alıp bunu uygulayabileceğini düşünüyorum. İnternet medyasındaki kurumlara yazılacak bir yazıyla bu sorun aşılabilir. Sağlık Bakanlığı'nın gazeteciler arasında ayrımcılığa neden olmaması gerekiyor. İnternet medyasında yasal bir düzenleme yok diye burada çalışan meslektaşlarımızın mağdur edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204