Gizem İleri Enkaz Altında Geçen 9 Saatini Anlattı: İşte Korku Dolu Anlar...

İzmir Depreminde Rıza Bey Apartmanı’nın enkazında 9 saat yaşam mücadelesi veren Gizem İleri yaşadığı dehşet anlarını anlattı.

Gizem İleri Enkaz Altında Geçen 9 Saatini Anlattı: İşte Korku Dolu Anlar...

İzmir Depreminde Rıza Bey Apartmanı’nın enkazında 9 saat yaşam mücadelesi veren Gizem İleri yaşadığı dehşet anlarını anlattı.

.Arama kurtarma çalışmalarının aralıksız sürdüğü alanda ilk olarak 9 saat sonra enkazdan çıkarılan Gizem İleri yaşadığı hayat mücadelesini anlattı. 

İşte Gizem İleri'nin söyledikleri:

Biz 4. Katta kalıyorduk 3 saniye içerisinde apartman çöktü zaten. Ares benim kucağımdaydı ama enkaz altında bir yer açılınca abim beni çekti. Ares korkusundan öteki tarafa kaçtı. Aramıza bir kolon girdi orada olduğum sürece konuştuk. Köpeğim konuştuğum sürece tepki verdi. Bizim üzerimize duvar düştü. 

Enkaz altında ailenizi de içerde kalan diğerlerini de duyuyorsunuz. Sadece dışarıya ses çıkaramıyorsunuz. Dışarıdakiler sizi duyamıyor, çok zor duyuyorlar. Üzeriniz kapalı sesinizin nereden geldiğini bulmaya çalışıyorlar. Ama bizi çok çabuk buldular, oradaki zaman dilimi galiba hayatta kalmaya çalışmak ile alakalı. Bana kısa geldi ama 9 saat sonra çıkarıldım.

Herkes çıkamadı annemle abim çıktı ama aynı apartmanda oturan akrabalarımız çıkartamadık. Şuan kurtarma çalışmalarının uzun sürmesinin sebebi çok hassas çalışıyorlar. Bizim bulunduğumuz yeri başkası var mı diye 20 kez kontrol ettiler. Her türlü tehlikeyi düşünüp kontrol ederek çıkartıyorlar. Enkaz altında önemli olan nefes alabiliyor olmanız. Beni kurtarmaya gelenlerle bende konuştum enkaz altındayken.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204