Gülen'in Yeğeni İtirafçı Oldu: FETÖ'nün Başına Kim Geçecek?

Önceki gün tutuklanan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen itirafçı oldu.

Gülen'in Yeğeni İtirafçı Oldu: FETÖ'nün Başına Kim Geçecek?

Önceki gün tutuklanan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen itirafçı oldu.

Gülen ifadesinde, "Cevdet Türkyolu ile Mustafa Özcan arasındaki yıllardır süren husumet, 15 Temmuz’dan sonda iyice gün yüzüne çıktı" dedi.

Edinilen bilgiye göre Selahaddin Gülen, ifadesinde etkin pişmanlıktan yararlanmak istedi. Gülen ifadesinde, "Örgüt içindeyken farkına varamadım ama FETÖ bir terör örgütüdür. Doğuştan itibaren bu oluşumun içinde sayılırım" dedi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Pensilvanya'da kaldığı yere ilişkin bilgi veren Gülen, "Buradaki kampın girişinde Amerika’da bulunan bir güvenlik şirketinin personelleri bulunmaktadır. Bu kampın dış güvenliğini bu firma sağlamaktadır. Bu Amerikan Güvenlik Şirketini Cevdet Türkyolu tarafından ayarlanmıştır. Amcamı Ziyarete gelen herkes referans ile gelmek zorunda idi. Gelen misafirler eğer ki yatılı gelecek ise bunların yerlerini de yine Cevdet Türkyolu ayarlıyordu" ifadelerini kullandı. 

Gülen şunları söyledi:

"Amcam Fetullah Gülen’in kalp rahatsızlığı nedeni ile 3 tane stent takılmıştı. Ayrıca şeker hastalığı ve eklem ağrılarından dolayı fizik tedavi görüyordu"

"Eniştem Cevdet Türkyolu ile Mustafa Özcan arasındaki yıllardır süren husumet, 15 Temmuz’dan sonda iyice gün yüzüne çıktı"

"2015 yılı kasım ayında Amerika’ya gittim. Bu gidişimin sebebi Green Kartımı alıp Amerikan vatandaşlığı almaktı. Bu dönem boyunca amcam Fetullah Gülen’in yanına hafta sonları Bamteli sohbetleri için giderdim. 2016 temmuz ayında darbe girişimi sonrasında Pensilvanya’da amcamın yanına dışarıdan hiçbir ziyaretçi alınmadı. Bu dönemde sadece mollalar, istişare heyeti vardı. 2016 eylül ayına kadar kimse giremedi"

"Kendi fikrim olarak Mustafa Özcan, amcam öldükten sonra örgütün başına geçecek kişidir"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204