Hafta Sonu Yasakları Geri Geldi: İşte O İller!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 58 ilde hafta sonu yasaklarının tekrar uygulanacağını ve Ramazan ayı boyunca da sokağa çıkma kısıtlamasının devam edeceğini açıkladı.

Hafta Sonu Yasakları Geri Geldi: İşte O İller!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tüm bakanların katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonra erdi. Toplantı yaklaşık 3,5 saat sürdü.

Artan vakalar sonrası koronavirüs tedbirlerinin ele alındığı kritik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa seslendi.

ALINAN YENİ KARARLAR

Çok yüksek riskli illeri temsil eden şehirlerimiz 58'e ulaştı. Elimizdeki veriler ışığında şu hususları bugün paylaşma kararı aldık

Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması 21.00 -05.00 olarak devam edecek.

Kırmızı illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Lokanta ve kafeler tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirli kurallara göre uygulanacak.

Ramazan ayında ise ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Sadece Ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafeler hizmetlerini paket servis ile sınırlandıracak.

Ülke genelinde sahur ve toplu iftar düzenlenmeyecek. İşletmelere bazı katkılar sağlayacağız.

Kovid-19 risk değerlendirme haritasına göre İstanbul, Ankara ve İzmir çok yüksek riskli (kırmızı) kategoride yer aldı. Türkiye genelinde düşük riskli (mavi) kategoride yer alan tek il Şırnak oldu. Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Batman, Siirt, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Uşak, Kovid-19'da orta riskli (sarı) iller oldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204