HDP'li Abdülkadir Aktürk'ten Savcı Sayan'a Suikast Çağrısı!

HDP'li olduğu belirlenen Abdülkadir Aktürk, yayınladığı videoyla Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan için suikast çağrısı yaptı.

HDP'li Abdülkadir Aktürk'ten Savcı Sayan'a Suikast Çağrısı!

HDP'li olduğu belirlenen Abdülkadir Aktürk, yayınladığı videoyla Ağrı Belediye Başkanı  Savcı Sayan için suikast çağrısı yaptı.

Abdülkadir Aktürk yayınladığı videoda "Elinde belediye telsizi var dolaşıyor. Bakandır İçişleri Bakanıdır korumaları var, Sayan nedir? Susturan efsane olur. Ne bekliyorsunuz? 18 yaşındasın destan yaz efsane ol yiyeceğin 20 sene." dedi.

Aktürk, videonun devamında HDP-PKK'yı desteklemeyen Kürt kökenli gençlere "sabahtan akşama kadar şarap içiyor" "karı kız peşinde koşuyor" diye hakaret ederek "Che Guevara olun" "efsane olun" gibi çağrılarda bulundu.

Başkan Savcı Sayan'a sosyal medya üzerinden hakaret eden ve kendisine suikast düzenlenmesi için yöre halkına hedef gösteren şüphelinin kimlik bilgilerine ulaşıldı. Sosyal medya hesabından kendisine hakaret eden kişinin videosunu yayınlayan Başkan Sayan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı ve Ağrı İl Emniyet Müdürlüğünün çalışmaları neticesinde hakaret videosu çeken kişinin İsviçre'de yaşaya HDP'li Abdülkadir Aktürk olduğunu açıkladı.

 Sayan yayınladığı videonun altına  şu notu düştü:

"Sayın Süleyman Soylu bakanımızın talimatıyla ,Ağrı il emniyet müdürümüz başta olmak üzere emniyet görevlilerinin titiz çalışması sonucu bu alçağın İsviçre’de yaşadığı, gerçek adının Abdulkadir Aktürk olduğu görülmüştür.. Devletimiz 2 saatte bu alçağın inini buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204