HDP’li Eski Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu Güvenlik Güçlerine Saldırdı

HDP’nin Hakkari eski Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu, nakledildiği Van T tipi cezaevinde güvenlik çalışanlarına hakaret ederek saldırdı.

HDP’li Eski Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu Güvenlik Güçlerine Saldırdı

Terör örgütü PKK üyeliğinden tutuklu Hakkari eski Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu, Van T tipi Ceza İnfaz Kurumu'na kabul işlemleri yapılırken üst araması yapılması için kadın arama odasına alındı. Arama sırasında terör örgütü propagandası içeren slogan atarak, güvenlik personellerine hakaret, tehdit ve fiziki saldırıda bulundu.

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca, Dilek Hatipoğlu'na yönelik "çıplak arama yapıldığı ve darbedildiği" iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Cumhuriyet Başsavcılığından edinilen bilgiye göre, Hatipoğlu'nun aramasının ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı hakkındaki kanunda belirlendiği şekilde yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hükümlü/tutuklunun aramasının Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı hakkındaki kanunda belirlendiği şekilde yapılmış olup, arama bitirildikten sonra adı geçen hükümlü/tutuklu darp cebir raporu alması için sağlık kurumuna sevk edilmiştir. Hastane dönüşünde pandemi tedbirleri kapsamında tekli odaya yerleştirilmiş, adı geçen şahsın eylemlerinden dolayı tutanak tanzim edilerek, adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Söz konusu hükümlü/tutukluyla ilgili çıplak arama ve darp iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204