Hilal Kaplan ile Ümit Kocasakal Arasında Bildiri Tartışması

Ulusal Kanal'a konuk olan Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Ümit Kocasakal ile Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan arasında gergin anlar yaşandı.

Ulusal Kanal'da Sinem Fıstıkoğlu'nun sunduğu Fikir Meydanı programında bildiri polemiği yaşandı.

Programa konuk alan Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Ümit Kocasakal ile Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan arasında emekli amirallerin yayımladığı bildiri üzerine bir polemik yaşandı.

Kaplan'ın bildiriyi değerlendirmesini genel-geçer olarak ifade eden Kocasakal 'darbe kokusu' ifadelerine tepki gösterdi. Bildiriyi tavsiye metni olarak nitelendiren Kocasakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ni açıkça tartışmaya açtığını belirterek "Ben öyle anlıyorum ki emekli askerlerimizin nerede konuşacağına, kaç kişi konuşacağına, ne konuşup ne konuşmayacağına, zamanlamasına, Anayasal bir haklarını sabah mı, öğle mi, akşam mı, gece mi kullanıp veya kullanmayacağına Hilal Kaplan Hanımefendi ve diğer bazıları karar veriyor." ifadelerini kullandı.

Hilal Kaplan'ın konuşmasına da değinen Kocasakal, ''Hilal Hanım'ı Türk milletine biraz tanıtmak isterim.'' diyerek Kaplan'ın yazdığı dizeleri hatırlattı.

Bu ifadelerin ardından Kaplan, Kocasakal'ın sözlerine tepki gösterdi:

"Ümit Bey kişiselleştireceksek İstanbul Barosu'na 'Başörtülüler giremez' tabelasını asan sizsiniz. CHP FETÖ'yü ziyaret ettiğinde hiç umursamayıp ertesi sene CHP'ye üye olan sizsiniz. Baro Başkanı cübbesi üzerinizdeyken bunu yapan sizsiniz. Kemal Kılıçdaroğlu 'Hendekteki arkadaşlarımız' diye PKK'lılara seslenirken CHP'ye ses soluk çıkarmayan sizsiniz."

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204