Hüseyin Likoğlu: İslam Karşıtlığı Çocuklara Teknolojiyle Kodlanıyor

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu’nda İslam karşıtlığının çocuklara teknolojiyle kodlandığını söyledi.

Hüseyin Likoğlu: İslam Karşıtlığı Çocuklara Teknolojiyle Kodlanıyor

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu’nda  İslam karşıtlığının çocuklara teknolojiyle kodlandığını söyledi. 

Likoğlu, “Bugün özellikle basın özgürlüğü adı altında Peygamber Efendimize yapılan hakaretlerin, kavramlarının tamamının Orta Çağ’da Hıristiyan dünyasının Peygamber Efendimize yönelik söylediği ifadeler olduğunu bilmemiz gerekir” dedi.

İşte Hüseyi Likoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

-Çizgi filmlere baktığımız zaman, en tehlikelilerine odaklandığımızda çocuklarımızın zihinlerinin kodlandığı aşamada karşılaştıkları bir durum. Bu açıdan baktığımız zaman çizgi filmler en tehlikelisidir.

-Geldiğimiz dönemde hepimizin çocuğunun elinde mutlaka akıllı bir cihaz var. Annesinin, babasının cep telefonunu ya da tableti elinde oluyor.

-Çocuklarımızın ve bu akıllı cihazlardaki oyunlara baktığımız zaman da aynı şekilde İslam karşıtlığını görüyoruz. Oyunlardaki kötü karakterler de Müslüman. Dolayısı ile İslam karşıtlığı konusun da medya çok tehlikeli bir alan.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204