İkranur Tirsi'nin Ölümünde Flaş Gelişme: Amcası ve Dedesi de Aralarında...

Tüm Türkiye'nin ağladığı İkranur Tirsi'nin ölümünde çarpıcı bir gelişme yaşandı. İkranur'un amcası ve dedesinin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

İkranur Tirsi'nin Ölümünde Flaş Gelişme: Amcası ve Dedesi de Aralarında...

Geçtiğimiz yaz Giresun'un Bulancak ilçesinde kaybolan 7 yaşındaki İkranur Tirsi, arama çalışmalarının üçüncü gününde evine 7 kilometre mesafede ölü bulunmuştu. Korkunç olaya ilişkin başlatılan soruşturma neticesinde emniyet güçleri geniş çaplı inceleme başlattı.

İkranur Tirsi'nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan çok yönlü soruşturma sürdürülüyor. İlk tespitlere göre travmatik bulguya rastlanmayan İkranur'un ölüm nedeni, otopside yapılan çoklu organ incelemesi sonucu ortaya çıkacak.

Bedeninde cinayeti destekleyen herhangi bir bulgu tespit edilemeyen İkranur'un iç organlarından alınan parçalara, çoklu organ incelemesi yapılacak. Trabzon Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemenin ardından parçalar, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

20 KİŞİDEN DNA ÖRNEĞİ ALINDI

İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla İkranur Tirsi'nin ölümünü araştırmak üzere görevlendirilen özel ekip ise çalışmalarına devam ediyor. Soruşturmada kızın dereye düşerek öldüğü ya da öldürüldükten sonra dereye atılmış olabileceği ihtimalleri titizlikle araştırılıyor.

Bu kapsamda köyde, aralarında aile bireylerinin de yer aldığı 20 kişiden DNA örneği alındı. İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen DNA örnekleri inceleniyor.

7 KİŞİ GÖZALTINDA

Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İkranur Tirsi'nin ölümü ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında aralarında dedesi ve amcasının da olduğu 7 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerin sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204