İşte İsrail Ürünleri Tam Listesi!

İsrail Şirketleri hangileri? Türkiye'de satış yapan İsrail şirketleri ve İsrail ürünleri merak ediliyor. Türkiye'de hangi İsrail şirketleri faaliyet gösteriyor?

İşte İsrail Ürünleri Tam Listesi!

İrail’in Filistin topraklarını işgal etmesi ve ülke kurmasıyla birlikte bu şirketlerde genel merkezlerini ülkelerine taşımıştır. İsrail kökenli iş insanları, dünya genelinde sattıkları ürünlerinden elde ettikleri gelirin önemli bir bölümünü İsrail’e aktarmaktadır. Bu nedenle satın alınan her İsrail ürünü, İsrail’in finansal kaynağını oluşturmaktadır.

Özellikle Coca Cola’nın, İsrail’in kuruluşunda milyonlarca dolarlık finansal kaynak sağladığı bilinmektedir. İsrailli şirketler, ABD politikaları üzerinde de etkili konumda bulunmaktadır. Finans güçleri çok fazla olduğu için İsrail’in bir ülke olarak tanınmasını sağlamışlardır.

Türkiye’de satılan İsrail mallarının barkod numarası  729 olarak belirlenmiştir.

Nestle, Danone, Lipton, Fanta, Nestea, Milka, Nokia, Dova, Cipso, Domestos, Orkid, Kotex, Hayat Su, Marks Spencer, Tamek, Tat, Calve, Kinder gibi markaların ürünleri 729 barkod numarasıyla satılmaktadır.

İsrail şirketleri arasında Mc Donald’s en yüksek ciroya sahiptir.

 İsrail ürünleri arasında Algida, İpana, Omo, Marlboro, Milka, Signal, Pantene, Prima, Alo, Ariel, Loreal ve Nestle gibi markaların ürünleri yer almaktadır. 

Aşağıdaki liste sosyal medyada en çok paylaşılan liste olmaya başladı. Kimi vatandaşlar bu listeyi broşür şeklinde basarak etrafına yaymaya çalışıyor. 

İşte İsrail ve ABD markası olduğu iddia edilen ürünler:

Giyim Sektörü: Timmy Hilfiger Nike Adidas Vakko Polo Ralph Lauren Parizyen Müjde Hugo Boss Calvin Klein Levi’s Timberland Lumberjack Giorgio Armani Lee

Gıda Sektörü :Danone Maggi Jacobs Banana McDonald’s Burger King Knorr Calve Komili Becel Sırma Rama Sana First Sakız Falım Kraft Fritolay Milka Ruffles Doritos Lays Cheetos

İçecek Sektörü: Coca Cola PEPSİ Yedigün Sprite Fanta Schweppes Damla Su Sırma Hayat Danone Cappy Meyve Su Sensun Akmina

Temizlik Sektörü: Ace (Çamaşır Suyu) Air Wick Ajax Aldays Alo (Çamaşır Tozu) Ariel (Çamaşır Tozu) Axe Calgon Carrefour Cıf Clear (Şampuan) Clit Bang Colgate Dettol Domestos (Çamaşır Suyu) Dove Elidor (Şampuan) Fairy Finish Head & Shoulders Hacı Şakir Ipana (Diş Macunu) Jhonsons Baby Loreal (Şampuan) Lux Max Factor Nıvea Omo (Çamaşır Tozu) Oral-B Orkıd (Özel) Palmolive Pantene (Şampuan) Prıma (Bebek Bezi) Rejoıce (Şampuan) Prima Protex Rejoice Rexona (Şampuan) Rinso (Çamaşır Tozu) Sensodyne Signal (Diş Macunu) Unilever Viecnetta Vileda Vanish Vaseline Veet Vim Yumoş

Teknoloji Sektörü: IBM Intel Dell Nokia Icq IPhone Windows 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salim
Salim - 8 ay Önce

Vakko hiç bir zaman İsrail veya Amerika malı değil Türk markasıdır.

Arda
Arda - 7 ay Önce

bu attigin çoğu ürün vikipedia kaynaklarına göre Amerika yada avrupa yalan atma lütfen

elif
elif @Arda - 7 ay Önce

vikipedia normalde yasaklanmış bir yer insanlar haberleri değiştirebiliyor buna israil de dahil değiştirmiş olabilir o katiller.

Yaşar Akkaya
Yaşar Akkaya - 7 ay Önce

Alakasız bir liste yapılmış.

mustafa gözen
mustafa gözen @Yaşar Akkaya - 7 ay Önce

kes lan hepsi onların işte

Atg
Atg - 7 ay Önce

Üretim yeri Türkiye yerli malı gözüküyor sahibi israil para israile gidiyor.üretim yeri Amerika sahibi israil para israile gidiyor.üretim yeri avrupa sahibi israil para israile gidiyor Bunda anlamayacak inanmayacak birşey yok Senin ülkende senin sırtından ülkesine para kazandırıyor ülkemizde yabancı sermaye ye izin verirsen işte böyle olur senin tereyağından kılı çeker haberin bile olmaz.

mustafa gözen
mustafa gözen @Atg - 7 ay Önce

helal konuş bee

Mevlud
Mevlud - 7 ay Önce

Yerli malı yurdun malı kampanyası
Atatürkün ve devletini sevenlerin
Okullarda uyguladığı bir kampanyaydı
Şimdi egerturk malı degilsealma
O kadar basit

Mevlud
Mevlud - 7 ay Önce

Yerli malı yurdun malı kampanyası
Atatürkün ve devletini sevenlerin
Okullarda uyguladığı bir kampanyaydı
Şimdi egerturk malı degilsealma
O kadar basit

mustafa gözen
mustafa gözen - 7 ay Önce

a*ına k*y*um ülkemizin diye bildiğim bazılarıda onlarınmış adamlar b*k gibi para götürüyor aq

mustafa gözen
mustafa gözen - 7 ay Önce

a*ı*a k*y*m adamlar tek başına ihracatı götürüyo a*


SIRADAKİ HABER