Kabine Kararları Açıklandı: Tam Kapanma Geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonlandı. Açıklama yapan Erdoğan yeni kararları duyurdu.

Kabine Kararları Açıklandı: Tam Kapanma Geldi!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni kararları açıkladı.

Bilim Kurulu ne önerdi? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ne karar aldı? Kısmi kapanma devam ediyor mu? Tam kapanma olacak mı? Şehirlerarası seyahat kısıtlandı mı? Yüz yüze sınavlar ertelendi mi? 65 yaş üstüne yasak var mı? 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var mı?

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı.

Detaylar Ankara Havadis'te...

YENİ YASAKLAR AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vaka sayılarımı süratle 5 binin altına indirmeliyiz." diyerek uyardı.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

Son gelişmelerin üzerine tuz biber olan 24 Nisan açıklamasıyla artık Türk-Amerikan ilişkileri bu seviyesinin de çok gerisine düşmüştür

Aksi takdirde, turizmden ticarete ve eğitime kadar her alanda ağır bir faturayla karşı karşıya gelmemiz kaçınılmaz olacaktır.

Kovid-19 Avrupa'nın açılma sürecine girdiği bir dönemde, bizim geride kalmamak için vaka sayılarımızı süratle 5 binin altına indirmeliyiz

29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz.

İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş dış faaliyetlerine ara verilecektir.

Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

Şehirler arası seyahatlerin izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma kapasiteyle 50 kapasiteyle çalışabilecek

Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER