Kabine Toplantısı Ne Zaman? Bugün Var Mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanma kararının alınmasıyla vaka sayıları da hızla düşüşe geçti

Kabine Toplantısı Ne Zaman? Bugün Var Mı?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN BUGÜN VAR MI?

Sağlık Bakanlığı'ndan gelen yeni verilere göre vaka sayılarındaki hızlı düşüş mutluluk verici olurken, sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor sorusu da merakla araştırılıyor. Kabine Toplantısı'nın gerçekleştirileceği gün ise gündemin en önemli maddeleri arasında yer aldı.

İşte, Kabine Toplantısı ile ilgili son gelişmeler;

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ile açıklanacak olan normalleşme takvimi için meraklı bekleyiş devam ediyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, video konferans ile katıldığı bir iftar programında konuya ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

"YENİ NORMALLEŞME TAKVİMİNİ AÇIKLAYACAĞIZ"

17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden biri bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak.

Erdoğan, normalleşme takvimi hakkında, "İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak. Bu takvimde okulların açılışı ile ilgili süreçte yer alacak. Salgının şüphesiz ki inişli çıkışlı seyri bu tür konularda çok önceden kesin tarihler vermemize mâni oluyor. Bakınız şu anda ciddi manada vefat sayısında düşüş var. Tabii bu aldığımız tedbirlerin netice vermeye başladığını gösteriyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER