Kadir Şeker'in Kurtardığı Ayşe Dırla Hakkında Flaş Gelişme!

Ayşe Dırla hakkında ‘Uyusturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama’ suçundan 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kadir Şeker'in Kurtardığı Ayşe Dırla Hakkında Flaş Gelişme!

Kadir Şeker'in kurtardığı kadın Ayşe Dırla hakkında flaş bir gelişme yaşandı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ayşe Dırla ve sevgilisi Murat Hanlı hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede Ayşe Dırla (36) ve sevgilisi Murat Hanlı hakkında 'Uyusturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama' suçundan 15 yıldan 30 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianame Ağır Ceza mahkemesinde kabul edildi.

'MURAT AYAĞININ ALTINDA' DİYE UYARMIŞ

İddianamede Hanlı ve Dırla'nın içerisinde yakalandığı taksi sürücüsünün de bilgi sahibi olarak alınan ifadesi de yer aldı. Taksici Emre T. ifadesinde, 'Murat Hanlı benim müşterim olur. Olay günü attığı konuma gelmemi istedi. Çimenlik Mahallesinden Murat ve Ayşe'yi aldım. Ayşe Dırla'nın elinde beyaz renkli bir poşet vardı. Murat öne Ayşe ise arka koltuğa oturdu. Tatlıcak Mahallesine giderken polisler siren çalarak durmamızı istedi. Siren çalınca Ayşe'nin "Murat ayağının altında" dediğini duydum' ifadelerini kullandı.

İKİ FARKLI İHBARDA İSİMLERİ GEÇMİŞ

İddianamede 112 Acil Çağrı Merkezine 2020 yılının Ağustos ve Eylül aylarında 17 gün arayla Murat Hanlı ve Ayşe Dırla'nın isimlerini geçtiğini iki farklı ihbarında bulunduğu belirtildi. Soruşturma kapsamında olaydan sonra Ayşe Dırla'dan alınan idrar örneğinde herhangi bir uyuşturucu izine rastlanılmadığı ancak Murat Hanlı'dan alınan idrar örneğinde ise uyuşturucu madde izine rastlanıldığı da kaydedildi. Cumhuriyet Savcısı iddianamede şüphelilerin 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama' suçunu işlediklerine dair dosyada yeterli delilin bulunduğunu, ele geçen eroin maddesinin kullanım sınırlarının dışında kaldığı, 2 aydır çalışmadığını söyleyen şüphelinin banka kartı, araç satışı ve birikimleri ile 60 bin TL karşılığında söz konusu eroin maddesini kullanmak maksadıyla almasının hayatın olağan akışına aykırı olduğunu, şüphelilerin cezadan kurtulmak için bu yönde savunma yaptıklarını da ifade etti.

İddianamede adı geçen Mehmet Y. ve Ayşe Dırla'nı kardeşi F.D hakkında da kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204