Karabağ'da PKK'lıların Cesetleri Bulundu!

Karabağ'da Ermenistan adına Azerbaycan'a kurşun sıkan PKK'lıların cesetleri bulundu.

Karabağ'da PKK'lıların Cesetleri Bulundu!

Karabağ'da Ermenistan adına Azerbaycan'a kurşun sıkan PKK'lıların cesetleri bulundu.

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim Gazi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde düzenlenen, "Kederi Kederim, Sevinci Sevincim Azerbaycan" adlı fotoğraflarla şiir sergisi ile "Karabağ’ın Dünü Bugünü ve Yarını"” konulu panele katıldı.

Hazar İbrahim, Karabağ'da son durum hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Hazar İbrahim, "Kardeş Türk millettinin manevi desteği bize yeter. İnşallah işgalden kurtulmuş Karabağ topraklarında hep birlikte türküler söyleyeceğiz. Ermenistan, Dağlık Karabağ bölgesi ve etrafındaki Azerbaycan topraklarını uluslararası hukuka aykırı şekilde işgal etmiştir. Bu saldırı karşısında Azerbaycan'ın kendini savunma hakkı vardır. Ermenistan tarafı orada silahlı kuvvetleri olmadığını iddia ediyor ancak bu iddia tamamen yalandır. Ermenistan askerinin Dağlık Karabağ bölgesinde işgal için bulunduğu belgelidir." dedi.

İbrahim, etkisiz hale getirilen Ermeni askerlerinin arasında PKK'lı teröristlerin cesetlerinin de bulunduğunu kaydetti ve şunları söyledi:

 "Terörle mücadele Batılı ülkeler için normalken, bize gelince bu durum uluslararası camia tarafından anormal karşılanıyor. Bizi bu konuda sadece kardeş Türkiye destekliyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204