Katil Kocanın Aldattı Savunmasına Mahkemeden Tarihi Yanıt!

Ankara'da, gördüğü şiddet nedeniyle babaevine dönen eşi Emine Yanıkoğlu'nu öldüren Soner Yanıkoğlu 'Aldattığı için öldürdüm' diyince savcı iddianamede savunmasının ancak boşanma davasına konu olabileceğini söyledi.

Katil Kocanın Aldattı Savunmasına Mahkemeden Tarihi Yanıt!

Ankara'da, gördüğü şiddet nedeniyle babaevine dönen eşi Emine Yanıkoğlu'nu öldüren Soner Yanıkoğlu 'Aldattığı için öldürdüm' diyince savcı iddianamede  savunmasının ancak boşanma davasına konu olabileceğini söyledi.

Emine Yanıkoğlu, gördüğü şiddet nedeniyle evi terk edip, babaevine döndü. Eşine karşı uzaklaştırma kararı aldırdı.

Soner Yanıkoğlu ise 30 Temmuz günü, eşini geri götürmek için kayıpederenin evine gitti. Emine Yanıkoğlu ise eve dönmeyeceğini söyleyerek, eşinden eşyalarını getirmesini istedi. 

Soner Yanıkoğlu  bir çantadan çıkardığı pompalı tüfek ile eşini öldürdü.

İfadesinde annesi ile ağabeyinin kendisine eşinin başka bir erkekle görüştüğünü söylediğini anlatan Yanıkoğlu, şunlar iddia etti:

"Konuşmak için yanına gittim, eve dönmeyeceğini söyleyerek eşyalarını istedi. Eve gidip eşyaları aldım. Birkaç yıl önce internetten satın aldığım pompalı tüfeği de bir başkasına satmak için yanıma aldım. Tekrar eşimin yanına gittiğimde, 'Neden eve dönmüyorsun, çocuğumuza neden bakmıyorsun' diye sordum.

'Seni sevmiyorum, seni istemiyorum, seni defalarca aldattım' deyince, sırt çantasında bulunan tüfeği çıkarttım. Eşim başka bir odaya kaçarak kapıyı kilitledi. Kapıya ateş ettikten sonra ayağımla vurarak açtım. Diz çöken eşime ateş ettim.

Kendimde olmadığım için kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Bu sırada eşimin üvey annesi ambulans diye bağırıyordu. Evden çıktım ve teslim oldum, çok pişmanım." 

SAVCI: ALDATMA, BOŞANMA DAVASI KONUSU

Savcı Kenan Çetin iddianamede, şüphelinin ikinci kez eve geldiğinde sırt çantasında pompalı tüfek olmasının cinayeti tasarladığını gösterdiğini, eşini, kendisini aldattığını söylediği için öldürdüğü yönündeki beyanlarının ise ancak bir boşanma davasına konu olabileceğini, bu beyanlardan ötürü şüpheli hakkında öldürme olayında haksız tahrik indirimi uygulanamayacağını vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204