Kılıçdaroğlu'nun Kardeşi Evlat Nöbetine Katılacak: Abimi PKK Esir Aldı

Celal Kılıçdaroğlu, ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu’nun PKK’ya esir düştüğünü söyleyerek Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan ailelere katılacağını açıkladı.

Kılıçdaroğlu'nun Kardeşi Evlat Nöbetine Katılacak: Abimi PKK Esir Aldı

CHPCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'ndan çok konuşulacak bir çıkış geldi. Celal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da HDP önünde PKK'nın kaçırdığı çocuklarının serbest kalması için 541 gündür eylem yapan Diyarbakır Anneleri'ne katılacağını açıkladı.

Celal Kılıçdaroğlu, "Abim de PKK'ya esir düştü. Kardeşi olarak eylem yapma hakkım var. Diyarbakır Anneleri'nin yanında duracağım. PKK'nın ağabeyimi artık serbest bırakmasını isteyeceğim" dedi.

'ESİR OLDUĞU' GÖRÜLÜYOR

Diğer yandan ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu'na da çağrıda bulunacağını anlatan Celal Kılıçdaroğlu, "Diyarbakır'da 'Abi gel devletine teslim ol. Pişmanlık yasasından faydalan. Bizi üzme yeter' diyeceğim" ifadelerini kullandı.

Ağabeyinin icraatlarının PKK'ya esir düştüğünü gösterdiğini anlatan Celal Kılıçdaroğlu, "Ağabeyim sırtını HDP'ye dayadı. Onlara 'dostlarım' dedi. Senin dostların bizi Tunceli'deki yerimizden yurdumuzdan etti. Bu ne biçim dostluk? Tunceli'de köyümüz vardı. Yaşanacak yerdi. Babadan dededen kalma, koyun ve keçilerimiz vardı. PKK'lılar gelirdi kalkın bize ekmek pişirin, kavurma yapın derdi. Oradan o yüzden ayrıldık. Abim ise şimdi HDP'yle içli dışlı oldu. Bu da PKK'ya esir olduğunu gösterir. HDP, PKK'nın kuklasıdır" diye konuştu.

Sosyal medyada da bir video yayınlayan Celal Kılıçdaroğlu, "Abimi PKK ve FETÖ ele geçirmiş. CHP ve muhalefet zor durumda durumları hiç iyi değil. Diyarbakır Anneleri'nin yanına gidip abim için haykıracağım. 'Abimi derhal bırakın yeter artık, insanlık suçu işlemeyin' diyeceğim" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204