Metin Külünk'ten Dikkat Çeken 'Deniz Gezmiş' Anması!

AK Partili Metin Külünk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 1972'de idam edilen Deniz Gezmişleri andı.

Metin Külünk'ten Dikkat Çeken 'Deniz Gezmiş' Anması!

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam edilmelerinin yıldönümünde sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Metin Külünk paylaşımında, "Anti Emperyalist Bağımsız Türkiye mücadelesi veren herkesi ülke sevdasının kesinliğinde görme arzumuzu Deniz Geçmişin ölüm yıldönümünde anıyoruz" ifadelerini kullandı

Külünk paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye yaşam tarzları ve ideolojik tercihleri yüzünden küresel güçlerce kamplaştırılmıştır. 

Oysa esas olan küresel güçlerin oyununu bozmak ekseninde ortak dil oluşturmaktır ve ortak dil ile konuşmaktır. Bu dilin ucunda keskinlik birbirimizi ötekileştiren kamplaştıran yerine BAĞIMSIZ TÜRKİYE temelli kesinlik olmalıdır. 

Emperyalizme karşı, ülke sevdasında kesinlik! Bu nedenle; Deniz Gezmiş’in ölüm yıl dönümü vesilesiyle hatırlatayım istedim: Geçmişin bizi kamplaştırıcı keskinlikte değil, geleceği bağımsız güçlü Türkiye’ye hizmet edecek kesinlikte değerlendirmeliyiz. Deniz Gezmiş’i sevenlerin de bugün küresel güçlere karşı ANADOLU KARDEŞLİĞİ temelinde BAĞIMSIZ TÜRKİYE mücadelesinin içinde  olduklarını görüyorum.

Özellikle Denizlerin verdiği mücadeleyi, sol olmak ile maskeleyen Küresel Güçlerle kol kola olanlar 6 Mayıs’ta daha güçlü anlaşılacaktır. Anti Emperyalist Bağımsız Türkiye mücadelesi veren herkesi ülke sevdasının kesinliğinde görme arzumuzu Deniz Geçmişin ölüm yıldönümünde anıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER