Öğretmenlere Aşılama Başladı: İlk Aşıyı Ziya Selçuk Oldu

Öğretmenlere yönelik koronavirüs aşılaması başladı. Bakan Ziya Selçuk, Çorum'da öğretmenlerle birlikte ilk doz koronavirüs aşısını oldu.

Öğretmenlere Aşılama Başladı: İlk Aşıyı Ziya Selçuk Oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim öncesi öğretmenler için aşı sürecinin şubatın son haftasında başlayacağını duyurmuştu. Öğretmenlere ilk doz aşı uygulaması bugün Çorum'da Arifegazili İlkokulu'nda başladı.

Bakan Selçuk da, Çorum'da ilk doz aşısını öğretmenlerle birlikte oldu.

Kovid-19 aşısının ilk dozunu olan Bakan Ziya Selçuk, öğretmenlerin sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabileceklerini bildirdi.

Bakan Selçuk şöyle devam etti:

"Öğretmenlerimizle ilgili aşılamanın şubat ayı son haftasında gündeme geleceğini konuşmuştuk. Bugün Çorum'da öğretmenlerimizle beraberiz. Ben de öğretmenlerimizle beraber aşımın ilk dozunu oldum. Öğretmenlerimizin aşı olması bugün söz konusu ancak daha sonraki süreçte öğretmenlerimiz ilgili sağlık kuruluşlarında aşılarını olacak. Aşı tedarik sürecine bağlı olarak da Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili planlamayı yapıyor. Biz kendilerimize listeyi iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-Nabız'da kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204