Oğuzhan Asiltürk Hayatını Kaybetti

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.

Oğuzhan Asiltürk Hayatını Kaybetti

Oğuzhan Asiltürk ve eşi, 13 Eylül'de İstanbul'da zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı nedeniyle rahatsızlanarak Ankara Şehir Hastanesi'ne getirildi.

Burada tedavisi süren Asiltürk, bu sabah hastanede kalp krizi geçirerek vefat etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı paylaştı: 

Bugün vefat haberini aldığımız, Millî Görüş Vakfı ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, siyasi tarihimizin önemli isimlerinden, çok kıymetli ağabeyimiz Sayın Oğuzhan Asiltürk’e Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Mekânı cennet olsun.

Oğuzhan ağabeyimin muhterem ailesine, Türkiye’deki ve yurt dışındaki sivil toplum ve siyaset camiasına Allah’tan sabr-ı cemil diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Kıymetli büyüğümüze Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı ali olsun" mesajını paylaştı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek mesajında "Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER