Polisin Sözlerini Çarpıttılar: Aşağı Bak Yalanı!

Dün gece, sosyal medyada başlatılan “AşağıBakmayacağız” etiket çalışması asılsız çıktı.

Polisin Sözlerini Çarpıttılar: Aşağı Bak Yalanı!

Boğaziçi Üniversitesi rektörü Melih Bulu’yu protesto bahanesiyle rektörlük binasını işgal eden eylemcilerle, eylemcileri koronavirüs tedbirlerine uymaları için uyaran polis arasında yaşanan diyalog sosyal medyada gündem oldu. 

Yol Tv tarafından servis edilen haberde, polisin eylemcilere “Aşağı bak” dediği öne sürüldü. Çok sayıda Twitter kullanıcısı ve haber siteleri provokatif habere alet oldu.

Kısasüre içinde #AşağıBakmayacağız etiketi sosyal medyada gündem oldu. Söz konusu yalan habere çok sayıda siyasetçiden, ünlü isimlerden destek geldi.

"AŞAĞI BAK" YALANI

Eylemcilerin koronavirüs tedbirlerine aykırı olarak, toplu halde yürümesini engellemek için “toplu yürümeyin aşağıdan gidin” şeklinde uyarıda bulunan polisin bu sözleri Yol Tv tarafından “Aşağı bak” olarak servis edildi.  Aynı olayın farklı açıdan çekildiği DW’ye ait bir videoda ise polisin “Aşağıdan...” dediği çok net şekilde duyuluyor.

Görüntülerde kameralara yansıyan görüntüler tam olarak şu şekilde gerçekleşti: "Toplu gitmek yok. ayrılarak gidin. İn aşağı, in aşağı, aşağıdan. Aşağıdan, toplu gitmek yok. Gel buraya, gel buraya, al bunları."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204