Rusya'dan Ayasofya Cami ile İlgili Şaşırtan Açıklama

Ayasofya'nın Cami olarak kullanılması kararına dünyadan tepkiler devam ediyor. Düşüncesi merak edilen Rusya da Ayasofya Cami ile ilgili açıklama yaptı.

Rusya'dan Ayasofya Cami ile İlgili Şaşırtan Açıklama

Rusya Ayasofya Cami ile ilgili açıklama yaptı. Rusya adına Ayasofya Cami kararı hakkında Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin konuştu. Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin Ayasofya Cami kararı ile ilgili şaşırtan bir açıklama yaptı.

Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin Ayasofya Cami kararı ile ilgili, "Bu Türkiye'nin iç meselesidir, karışmayız" dedi.

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin Ayasofya Cami kararı ile ilgili, “Bu konunun ülkemizde ve yurtdışında geniş yankı uyandırdığını biliyorsunuz. Ancak genel anlamda biz bunun Türkiye’nin kendi içişleri olduğu düşüncesinden yola çıkıyoruz. Dolayısıyla da içişlerine ne biz ne de başkaları karışmalı” dedi.

Uzmanlar Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin Ayasofya Cami kararı ile ilgili açıklamasını "Türk-Rus dostluğunun geldiği olumlu nokta" olarak değerlendirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204