SADAT Ne İş Yapar? SADAT Nedir? SADAT Hakkında Bilinmeyenler...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme gelen SADAT Ne İş Yapar? SADAT Nedir? SADAT Hakkında Bilinmeyenler...

SADAT Ne İş Yapar? SADAT Nedir? SADAT Hakkında Bilinmeyenler...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme gelen SADAT Ne İş Yapar? SADAT Nedir? SADAT Hakkında Bilinmeyenler...

SADAT, 28 Şubat 2012 tarihinde emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nden emekli 23 subay ve astsubay tarafından kurulan Askeri Danışmanlık Şirketidir.

Sedat Peker, yayınladığı videoda SADAT ile ilgili şunları söylemiştir:"MİT tırları yakalandıktan sonra kendi kafamda şöyle bir şey oluşmuştu, 'Biz oraya, hem toplumun duygularını yükseltmek, hem Türkmenlere kıyafet, İnsansız Hava Aracı... Ama bunlar sayıca çok fazla. Telsizlerden tutun, çelik yelekler, onlar bunlar. Bu projeyi de düşündük, o milletvekili arkadaşla da konuştuk, o da iletmesi gereken yerlerle konuştu. Sonra 'biz ek tırlar verelim, sizin tırlarla beraber işte. Bizim tırların basına resmini veriyoruz, benim adıma giden başka araçlar var. Onlar da başka yerlerdeki Türkmenlere gidiyor. Ama biz o araçların içinde ne olduğunu bilmiyoruz. Bilmiyoruz dediğim, silah var, onu biliyoruz, çocuk değiliz. Ama bu MİT ya da askeriye tarafından organize edilmiyor. Bu SADAT tarafından organize ediliyor. O SADAT'ın içerisindeki bir ekip tarafından. Bunların hepsini kendi paramla alıyorum. Ama benim adıma gidiyor. İşlem yapılmıyor, direkt geçiş yapıyor. Sonra bana, 'Bize de biraz verir misin?' Ben de tamam dedim."

SADAT HANGİ ALANDA FAALİYET YÜRÜTÜYOR?

Şirketin belirttiği misyon şöyledir: "Silahlı Kuvvetlerin ve İç Güvenlik Güçlerinin organizasyonu, iç güvenlik ve savunma alanında stratejik danışmanlık, iç güvenlik ve askeri eğitim ile donatım alanlarında hizmet vererek, İslam Ülkeleri arasında savunma ve savunma sanayi işbirliği ortamı oluşturmayı ve İslam Dünyasının kendine yeterli bir askeri güç olarak da Dünya Süper Güçleri arasındaki hak ettiği yerini almasına yardımcı olmaktır."

SADAT, model olarak, ABD'nin paralı ordusu olarak bilinen Black Water'a benzer şekilde kuruldu. Black Water Irak'ta ve Suriye'da halen faal. İlk özel ordu olarak biliniyor.

Kara Kuvvetleri Sağlık Daire Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 30 Ağustos 1996 yılında kadrosuzluktan emekliye sevk edilen Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni başdanışmanı oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204