Salih Dayan Kimdir? Salih Dayan Tutuklandı mı?

Mersin’de çocuk yaştan itibaren yıllarca, kızlarına tecavüz ettiği iddia edilen Salih Dayan tahliye edildi.

Salih Dayan Kimdir? Salih Dayan Tutuklandı mı?

Mersin'de çocuk yaştan itibaren yıllarca, üç öz kızına tecavüz eden Salih Dayan tahliye edildi. Gündeme bomba gibi düşen olay şok yarattı.

Peki Salih Dayan kimdir? Salih Dayan ne iş yapar? Salih Dayan kaç yaşında?

H.G. (34) ile kız kardeşleri S.D. (30) ve S.D., (28), öz babaları S.D.’nin yıllardır kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu öne sürüp, şikayetçi oldu.

3 kız kardeşin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan emlakçı baba, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İddiaları kabul etmeyen baba, kızlarının kendisinden para alabilmek için böyle bir olaya başvurduklarını savundu.

KIZ KARDEŞİME YAPTIĞINI DA GÖRDÜM

Abla H.G., 6 yaşından 20 yaşına kadar anneleriyle dini nikahlı olan babasının cinsel istismarına maruz kaldığını ileri sürdü. H.G., şunları söyledi;

*Altı yaşımdan 20 yaşıma kadar tacize ve tecavüze uğradım. Yıllarca şiddet uyguladı. Bunları sadece bana yapıyor sanıyordum ama kız kardeşime yaptığını da gördüm.

“BEYNİMDEN VURULMUŞA DÖNDÜM”

*20 yaşlarımda iken bir sabah uyandım, koridordan ayak sesi geldiğini duydum. Yine bana geliyor zannettim. Ayak sesleri kesildi, odadan çıkıp nereye gitti diye baktım. Kardeşimin odasına girmiş, ağzını kapatmış halde tacizde bulunduğunu gördüm.

*Beynimden vurulmuşa döndüm. Bunların hepsi yeni ortaya çıktı. Yaşadıklarımız psikolojimi alt üst etti. Çok fazla mağdur var, çok fazla şikayetçi var ama korktukları için üzerini kapatmaya çalışıyorlar.

*Bir babanın evladına yapmayacağı şeyleri yaptı bize. Bir insan evladına bunları nasıl yapabilir? Annemi hep dövüyordu ama sonradan öğrendik ki annemi erkeklere pazarlıyormuş. Biz adaletin yerini bulmasını, onun en ağır cezayı almasını istiyoruz.

“HERKESE YAPIYORMUŞ”

Kız kardeşlerden S.D. (30) de, “Bu yaşıma kadar evlenemedim, hep erkeklerden kaçtım. İki defa intihar girişiminde bulundum. Ben de sadece bana yaptığını sanıyordum ama herkese yapıyormuş. Annemin, ablamın gözlerinin içine bakamıyordum, utanıyordum. Annemi erkeklere pazarlamış” diye konuştu.

SALİH DAYAN KİMDİR?

İddiaya göre, 28-30-34 yaşındaki kız kardeşler 6-7 yaşlarından beri babaları tarafından istismara maruz kaldı. Salih Dayan 'Ben sizin babanızım sevişmeyi öpüşmeyi başkasından öğreneceğinize benden öğrenin' diyerek yıllarca öz kızlarına cinsel istismarda bulundu. 

Yıllarca maruz kaldıkları şiddet ve cinsel istismar aile bireylerinin sohbeti sırasında ortaya çıktığı söyleniyor. Kız kardeşlerden H.G’nin olayı anlatmasının ardından diğer kardeşler de aynı duruma maruz kaldıklarını, öz babaları olan Salih Dayan isimli şahsın, kendilerine çok küçük yaşlardan itibaren cinsel tacizde bulunduğunu iddia ediyorlar.

SALİH DAYAN TUTUKLANDI MI?

10 Ocak 2020’de Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran aile üyelerinin şikayetine istinaden öz babaları Salih Dayan, emniyet güçlerince 22 Ocak 2020 tarihinde göz altına alınmış,  ancak ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Çocuk yaştan itibaren yıllarca, üç öz kızına tecavüz ettiği iddia edilen Salih Dayan tahliye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204