Sedat Peker Yakalandı mı? Sedat Peker Nerede?

Sedat Peker’in yakalandığına dair iddialar sosyal medyada gündem oldu. Sedat Peker yakalandı mı? Sedat Peker nerede?

Sedat Peker Yakalandı mı? Sedat Peker Nerede?

Sosyal medyada suç örgütü lideri Sedat Peker’in yakalandığı iddia edildi. 

Sedat Peker’in, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) desteğiyle düzenlenen SAT timlerinin operasyonuyla Birleşik Arap Emirlikleri’nde kaldığı evde yakalandığı iddia edildi. Operasyonun Katar üzerinden İHA desteğiyle gerçekleştirildiği ileri sürüldü.

'PEKER'DEN 12.00'DEN BERİ HABER ALAMIYORUZ'

Suç örgütü lideri Sedar Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri güvenlik güçlerinin davetiyle Türkiye saati ile 12.00’de bir yere gittiği ve henüz dönmediği iddia edildi.

Gazeteci Alişer Delek’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Peker’in ‘basın danışmanı’ Emre Olur ile görüştüğünü, Olur’un verdiği bilgiye göre Peker’in Dubai’de kaldığı konuta gelen Birleşik Arap Emirlikleri güvenlik güçlerinin davetiyle bir yere gittiğini ve henüz dönmediğini ifade etti. Yapılan paylaşıma göre BAE güvenlik güçleri Peker’in tek başına ve üzerine elektronik cihaz almadan gelmesini istemiş. Türkiye saati ile 12.00’de daveti kabul eden Peker’in saat 22.16 itibariyle henüz dönmediği, nerede olduğu ve ne zaman döneceğinin bilinmediği, gözaltına alınmış ya da öldürülmüş olmasından endişe duydukları aktarıldı. 

SEDAT PEKER'DEN AÇIKLAMA

Suç örgütü lideri Sedat Peker, konutuna döndüğünü duyurdu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Peker, ailesinin yanına döndüğünü, BAE yetkilileriyle bir süre sohbet ettiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER