Şehirlerarası Seyahat Yasağı Var mı? İşte Detaylar...

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine gönderilen 'kısmi kapanma' konulu genelgede tüm detaylar belli oldu.

Şehirlerarası Seyahat Yasağı Var mı? İşte Detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından kamuoyuna duyurduğu 'kısmi kapanma'nın detayları belli oldu.

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine gönderilen 'kısmi kapanma' konulu genelgede; hafta sonu sokağa çıkma yasağının cuma 19.00'dan pazartesi 05.00'e kadar olduğu belirtildi. Sokağa çıkma yasağı uygulanan süre ve günlerde zorunlu haller dışında vatandaşların toplu ulaşım vasıtaları dışında şehirler arası seyahatlerine izin verilmeyeceği belirtilen genelgede;zorunlu haller sayılacak durumlar madde madde sıralandı.

ŞEHİRLERARASI SEYAHATE İZİN VERİLMEYECEK

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) zorunlu haller dışında vatandaşlarımızın toplu ulaşım vasıtaları dışında şehirlerarası seyahatlerine izin verilmeyecek.

Herhangi bir zorunlu hali bulunmayan kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerdeki şehirlerarası seyahatleri ancak toplu ulaşım araçları (uçak, otobüs, tren, gemi vb.) kullanılmak suretiyle mümkün olacak. İşi ile ilgili illiyetini belgeleyen toplu ulaşım araçlarının görevlileri ile şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz eden kişiler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

MUAFİYET DIŞINA SEYAHAT YASAĞI

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerdeki şehirlerarası seyahat kısıtlamasının etkinliğinin artırılması amacıyla şehirlerin tüm giriş ve çıkışlarında (iller arası koordinasyon sağlanmak kaydıyla) kontrol noktaları oluşturulacak. Özel araçlarla seyahat edenlerin muafiyet kapsamında olup olmadıkları muhakkak tetkik edilecek ve geçerli bir mazereti/muafiyeti bulunmayan kişilerin şehirlerarası seyahatlerine izin verilmeyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204