Süleyman Soylu'dan Şok Açıklama: Büyük Bir Katliam Önlendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayın programında, İstanbul'da PKK'nın otogarı hedef aldığını ve polisin büyük bir katliamı önlediğini açıkladı.

Süleyman Soylu'dan Şok Açıklama: Büyük Bir Katliam Önlendi

NTV ekranlarında soruları yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önemli açıklamalarda bulundu.

İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarından satır başları;

Uzun zamandır Türkiye'nin takip ettiği Diyarbakır Anneleri'nde yarın 25. buluşma gerçekleşecek. Fatma Yetkin evladıyla buluşacak. 15 yaşında çocukları Recep'i kaçırıyorlar. Yıllar geçiyor Diyarbakır'da HDP binasının önünde, terör örgütüne meydan okudular.

Dört buçuk yıl önce ikna çalışamalarına başladık. Ailelerle görüşülüyor, onlara evlatları adalete teslim olurlarsa, onlara destek olunacağı, yardımcı olacağı anlatılıyor.

İkna çalışmalarımız PKK'yı tuz ruhunun erittiği gibi eritiyor.

Kırmızı listeden bir ismin 17-18 gündür ifadesinin alıyoruz. Önemli şeyler söyledi. Dost bildiklerimizin bize nasıl ihanet ettiklerini, arkamızdan nasıl kumpaslar çevirdiklerini anlattı.

Bugün PKK terör örgütü mensupları, İstanbul'a 5 kiloluk bir patlayıcı getirdiler. Polisimizin otogardaki dikkatli takibi ve istihbaratımızın bu konudaki keskin hafızası sonucu bir aracın altındaki 5 kiloluk patlayıcıyı otogarda tespit ettiler ve patlayıcıyı yerleştirenler de yakalandı. Hedef otogardı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER