Twitter Pedofili ve Ensesti Eleştiren Hesapları Kapatıyor!

Disney+ kanalının cinsiyetsizliği ve pedofiliyi özendiren içeriklerine tepki gösteren sosyal medya kullanıcılarının hesapları Twitter tarafından engellendi

Twitter Pedofili ve Ensesti Eleştiren Hesapları Kapatıyor!

Twitter’ın “yayın politikası” adı altında uyguladığı sansüre bir yenisi daha eklendi. Disney+ kanalının cinsiyetsizlik ve pedofiliyi özendiren içeriklerine tepki gösteren kullanıcıların hesapları Twitter, tarafından engellendi.

Çizgi film yayını yapan Disney+ kanalının çizgi filmlere öpüşen çocuklar, cinsiyetsiz ve eşcinsel karakterler yerleştirmesinin ardından kullanıcılar Disney’e tepki göstermişti.

Türkiye Liseliler Birliği’nin başlattığı Twitter çalışmasında “#DisneyLGBTdayatıyor” etiketiyle on binlerce tweet paylaşılmıştı. Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) de Disney’e “Çocuk istismarına geçit vermeyeceğiz” diyerek tepki göstermişti.

TWITTER’IN İLK KABAHATİ DEĞİL

Daha önce de Vatan Partili ve TGB’li kullanıcıların hesapları askıya alan ABD şirketi Twitter, şimdi de Disney’in cinsiyetsizliği ve pedofiliyi özendiren yayınlarına tepki gösteren kullanıcıların hesaplarını askıya aldı.

Twitter, hesapları askıya gerekçesini şöyle ifade etti: “Irk, etnik köken, ulusal köken, cinsel yönelim, cinsiyet, cinsel kimlik, dinî aidiyet, yaş, engellilik durumu veya ağır hastalık temelinde başkalarına karşı şiddeti körükleyemez ve onları tehdit edemez ve rahatsız edemezsin.”

‘KULLANICILARI DEĞİL SAPIKLARI KORUYOR’

Paylaşımında “nefret söylemi” gerekçesiyle hesabı askıya alınan Aydinlik.com.tr Haber Müdürü Sezer Özseven, şunları söyledi:

“Twitter için uyuşturucuya, pedofiliye, şiddete, cinsiyetsizliğe özendirmek bir sorun teşkil etmezken bunlara itiraz etmek “yayın politikalarını ihlal etmek” anlamına geliyor. Twitter zaten böyle bir ortam. Porno içeriklerinin, şiddet görüntülerinin açık açık paylaşılabildiği bir yer. Tüm bunlar rahatça paylaşılabilirken pedofiliyi hedef alan, toplumun yozlaştırılmasını hedef alan paylaşımlar “yayın politikası” gerekçesiyle engelleniyor. Demek ki Twitter’ın yayın politikası kullanıcıları değil sapıkları ve sapkınları koruyor. Twitter’ın uyguladığı bu teröre karşı alternatif sosyal medya mecraları oluşturmak için öncü olmalıyız.”

‘PSİKOLOJİK SAVAŞIN MERKEZİ’

Hesabı askıya alınan bir diğer kullanıcı TGB Eskişehir İl Başkanı Hasan Almışlar da “Twitter çalışmamızdan sekiz gün sonra hesabım 12 saatliğine kapatıldı. Twitter kurallarını ihlal eden tweeti silmem durumunda Twitter hesabımın erişime açılacağı bildirildi.  Bugün yalan ve psikolojik savaşın merkezi, emperyalizmin güdümünde hareket ediyor. Emperyalizm bir olaya yanlış diyorsa sosyal medya tekelleri oraya müdahale ediyor. Bu mecralarda çocuk istismarı, terör güzellemeleri serbestken Türkiye'yi savunmak yasak haline geldi. Sözde ifade özgürlüğü adı altında her şeyi yapmak serbest, Türkiye'ye yönelen tehditleri göğüslemek yasak. RTÜK başta olmak üzere sosyal medyada yürütülen psikolojik savaş ve yalan haberlere yaptırımların uygulanması, alternatif yerli sosyal medya mecraların oluşturulması, çocukların ve ülkemizin geleceği açısından tarihi olacaktır.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204